Svatý Otec – František

Doporučujeme

 

Arcibiskup Dominik kardinál Duka OP

Fotogalerie farnosti

rajce.net | místo pro vaše fotografie

Ex libris Jan Lebeda

Ex libris Jan Lebeda

Vítejte na webu Římskokatolické farnosti u kostela sv. Václava Kladno-Rozdělov

Zemřel Ján Čambál

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Aktualizováno Středa, 17 Listopad 2010 14:24 Napsal uživatel Administrator Neděle, 28 Únor 2010 17:14

V sobotu 23. října 2010 zemřel ve věku 83 let náš bratr v Kristu, sbormistr a varhaník a dlouholetý ředitel kůru v kostele sv. Václava v Kladně – Rozdělově Ján Čambál. Neúnavný propagátor odkazu sv. Dona Boska. Rozloučíme se s ním v našem rozdělovském kostele sv. Václava v pátek 29. 10 v 11 hodin. R.I.P.

Parte ve formátu PDF

 

Ján Čambál se svým sborem a přáteli v rozdělovském kostele 19. 5. 2010

 

Foto z pohřebních obřadů v rozdělovském kostele  29. 10. 2010 - liturgii předsedal pražský pomocný biskup Mons. Karel Herbst.

 

Další snímky v galerii

 

Farní beseda – Nad knihami Nového zákona –pátek 15. října

Aktualizováno Pátek, 15 Září 2017 17:02 Napsal uživatel Administrator Středa, 17 Únor 2010 18:20

První podzimní farní beseda měla na programu setkání s novozákonním biblistou s Jaroslavem Brožem Th.D. S.S.L. z katedry biblických věd Katolické teologické fakulty UK. Tento náchodský rodák (* 1963) se soustavně zabývá knihami Nového zákona, v roce 1994-1997 studoval na Pontificio Istituto Biblico v Římě, od roku 2001 člen Katolické biblické asociace USA (active member of Catholic Biblical Association of America). Letos (4. 7.) jmenován kanovníkem Kolegiátní kapituly Všech svatých na Hradě pražském.

V homilii nad liturgickými texty ke sv. Terezii promluvil o nutnosti modlitby, o její úloze v životě této světice i další karmelitky sv. Terezie od Dítěte Ježíše. Téma modlitby bylo také stěžejním motivem na přednášce v klubovně farnosti, kde se biblista věnoval pavlovské teologii, zejména Prvnímu listu svatého apoštola Pavla Soluňanům … jako vhodný text vybral úryvek z úvodní kapitoly … Před naším Bohem a Otcem vzpomínáme bez přestání, jak je vaše víra účinná, láska obětavá a naděje v našeho Pána Ježíše Krista vytrvalá (1Sol 1,3) … dále se věnoval i úvodnímu pozdravu v tomto listu … Milost vám a pokoj (1Sol 1,3). V této souvislosti připomněl význam prosebné modlitby. Inspirativním byl pro posluchače ohlas pavlovské teologie v díle bl. Matky Terezy z Kalkaty, jejíhož 100. výročí narození jsme nedávno vzpomněli … závěrem společně se svým kolegou doc. Josefem Hřebíkem Th.D. S.S.L. odpověděl na několik dotazů. Věříme, že Jaroslav Brož mezi nás opět někdy zavítá. (snímky Jan Žofák a Vladimír Přibyl)

 

 

 

 

   

Nejstarší tištěná bible našeho vikariátu

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Aktualizováno Pátek, 15 Září 2017 16:58 Napsal uživatel Vladimír Přibyl Pátek, 08 Srpen 2008 23:32

 

Letošní farní besedy zahájíme dalším biblickým setkáním, přijede mezi nás Jaroslav Brož a adventní beseda je domluvena s Josefem Hřebíkem, oba jsou biblisté z Katolické teologické fakulty UK v Praze. Nedávno také byl vydán karmelitánským nakladatelstvím nový Pentateuch – revidovaný liturgický text s bohatým poznámkovým a aparátem, loni český překlad Jeruzalémské bible, která před tím vycházela v jednotlivých pracovních svazcích. Tisknou se i obsáhlé moderní komentáře (Sacra Pagina); vedle těchto katolických překladů vyšlo ve velkém nákladu pozoruhodné dílo – Bible - Překlad 21. století … většina křesťanů má v knihovně Český ekumenický překlad bible (pořízený v letech 1961 - 1979).

A snad je to i příležitost – a svým způsobem je to i premiéra – připomenout nejstarší biblickou památku zdejšího regionu – Bibli kutnohorskou z roku 1489 - dílo tiskaře Martina z Tišnova. Shodou okolností právě faksimile této bible byla předána jako dar Benediktu XVI. při loňské návštěvě u nás. Dnes se jeden z výtisků (ve světě se jich eviduje v různém stupni zachování pouze kolem čtyřiceti) nachází ve slánském muzeu. Tento prvotisk měla kdysi v majetku rodina Durasova v Želenicích.

 

Číst dále: Nejstarší tištěná bible našeho vikariátu

   

20 let kněžství otce Jaroslava (1990 – 2010)

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Aktualizováno Středa, 17 Listopad 2010 12:52 Napsal uživatel Administrator Pondělí, 28 Červen 2010 17:19

V neděli 27. června si rozdělovská farnost připomněla 20. výročí udělení svátosti kněžství rozdělovskému faráři P. Jaroslavu Kučerovi (* 21. 8. 1956, Plzeň). Po  vysvěcení (30. 6. 1990) Jaroslav Kučera působil na Rakovnicku, nejprve jako administrátor v Čisté; později se stal farářem v Rakovníku. Před pěti lety přichází do Rozdělova, kde byl ustanoven i jako okrskový vikář kladenského vikariátu. Vyprošujeme mu Boží požehnání, dary Ducha svatého, pevné zdraví. Děkujeme za vše, otče Jaroslave. (foto Jan Žofák)

 

Další snímky v galerii Jiřího Horského.

 

   

Den rozdělovské farnosti ve františkánském klášteře v Hájku

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Aktualizováno Pondělí, 24 Květen 2010 08:20 Napsal uživatel Administrator Neděle, 11 Duben 2010 18:09

V sobotu 22. května proběhl Den rozdělovské farnosti ve františkánském klášteře v Hájku, někteří putovali pěšky (start od rozdělovského kostela v 6 hodin), někteří na kolech (několik defektů, bez úrazu), řada „poutníků“ automobily a hlavní skupina autobusem. Po příjezdu a přivítání správci kláštera – manželé Langovi – připomněl krátce historii konventu Vladimír Přibyl, nato následovaly Mariánské litanie před Pannou Marií Hájeckou v Loretánské kapli. Program pokračoval pásmem mluveného slova  Žil jednou jeden člověk, jmenoval se František, které doprovázela rozdělovská farní kapela. Středem setkání byla mše svatá, po které následovalo společné pohoštění. Vše zakončilo svátostné požehnání v refektáři kláštera. Společně s rozdělovským farářem P. Jaroslavem Kučerou, který setkání vedl, nás provázel celý den rektor kaple v Hájku – Jan Maria Vianney Dohnal ofm. Pro zájemce ke stažení pásmo z Františkánských pramenů –  Žil jednou jeden člověk, … a zpěvníček. Snímky ze setkání v galerii.

   

Strana 29 z 30

<< Začátek < Předchozí 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Další > Konec >>