Farní sbor

Chrámový sbor u sv. Václava, Kladno – Rozdělov

O sboru

Rozdělovský chrámový sbor funguje při kůru kostela sv. Václava v Kladně-Rozdělově od jara 2004, kdy po velikonočních svátcích navázal na tradici souboru Schola Cantorum Sanctae Caeciliae, který v roce 1968 založil a celá léta vedl p. Ján Čambál. Je nás  něco přes dvacet, lidí různého věku i zaměstnání, od dětí školou povinných až po ty, kteří už "si užívají" důchodu. Náš repertoár obsahuje jednodušší duchovní skladby různých dob, počínaje chorálem až po soudobé autory. Zpíváme pravidelně při slavnostních bohoslužbách v našem kostele a čas od času nás můžete slyšet při poutních bohoslužbách v okolí Kladna, u sv. Jiří nad Libušínem, na Budči či v Kamenných Žehrovicích. Mezi naše pravidelná mimoliturgická vystoupení patří každoroční předvánoční koncert, konaný na 4. adventní neděli či zpěvavá vystoupení v rámci Noci kostelů.

Chrámový sbor v současné době vede Pavla Rejhonová, na varhany doprovází dlouholetá rozdělovská varhanice Liduška Švarcová.