Svatý Otec – František

Arcibiskup pražský a primas český Jan Graubner

Kladenský vikariát

Doporučujeme

DONÁTOR – podpora nejen kněží v arcidiecézi

MISÁL

LITURGIE

Fotogalerie farnosti

rajce.net | místo pro vaše fotografie

Koncert k nedožitým 85. narozeninám Jána Čambála – neděle 16. září

V neděli 16. září 2012 v 17 hodin se uskuteční v rozdělovském kostele sv. Václava "Slavnostní koncert k nedožitým 85. narozeninám Jána Čambála", dlouholetého rozdělovského regenschoriho. Koncert za podpory Magistrátu města Kladna připravují společně zpěváci z Chorus Carolinus, Rozdělovského chrámového sboru a další bývalí členové a členky Schola Cantorum Sanctae Caeciliae.

Na programu zazní písně a skladby, které se Scholou před lety nacvičil sbormistr Ján Čambál. Vedle několika drobnějších duchovních skladbiček budou značnou část programu tvořit Čambálovy dramatické zpěvy. Ty vznikaly na texty z Písma postupně v průběhu let 1955 až 1964 původně pro sólový tenor a varhany, později je Ján Čambál rozepsal pro tenor, smíšený sbor a varhany. V rámci koncertu bude také představeno nové CD s těmito dramatickými zpěvy, nazvané "Cantica drammatica". CD natočilo letos v březnu na šedesát zpěváků a zpěvaček z okruhu "bývalých Cecilek" a stávajících členů rozdělovského chrámového sboru a souboru Chorus Carolinus pod vedením Karla Procházky. Ten také bude řídit spojené sbory při slavnostním koncertu, varhanního doprovodu se ujme Ludmila Švarcová a celým koncertem bude provázet Martina Vermachová. Srdečně zveme! Plakátek ke stažení zde.
Vzhledem k tomu, že by Ján Čambál oslavil své 85. narozeniny v pondělí 17. září, bude za něj v tento den v rozdělovském kostele sloužena večerní mše svatá.