POSVÁTNÉ PODŘIPSKO --- DOKSANY A ROUDNICE --- (21. 5. 2022)

setkání se  spiritualitou premonstrátek v Doksanech--- tam také mše svatá --- poté historické letokruhy kláštera, ve kterých zaznamenány ozvěny života sv. Anežky České. Odpoledne návštěva probošství v Roudnici nad Labem --- tam duchovní odkaz biskupa Jana z Dražic ... gotická nástěnná malba Stromu života; podle některých badatelů právě v Roudnici vznikl překlad Písma svatého do češtiny ... a zaujaly i nové umělecké artefakty, třeba dvě antependia od textilní výtvarnice Evy Brodské, nebo památný  Staroboleslavský praporec od českého malíře Otakara Nejedlého z roku 1905 (je na něm vyobrazena historická podoba náměstí v Roudnici),  v Doksanech to byl zase oltář a pulpit od německého autora †Egino Weinerta ...  V Roudnici měli také troje KŘTINY ...

Díky všem, kdo se na přípravě a průběhu farního putování podíleli... již nyní uvažujeme o tom podzimním, snad bude svatováclavské ... P. Jaroslav Kučera