Svatý Otec – František

Doporučujeme

 

Arcibiskup Dominik kardinál Duka OP

Fotogalerie farnosti

rajce.net | místo pro vaše fotografie

Jan Lebeda k cyrilometodějskému výročí

Archiv Lebedovských památek byl obohacen několika vzácnými ručními tisky, které věnovala Marie Štiková. Vzhledem k blížícímu se svátku věrozvěstů sv. Cyrila a Metoděje vybrali jsme jeden z drobných málo známých tisků: Jan Lebeda – K 1.100 výročí byzantské misie cyrilometodějské. Jak cenné svědectví v dnešní době zahlcené balastem informací, které nemilosrdně dusí naše kořeny. Text hluboký, psaný s úctou ke kultuře knihy, doprovází grafika Jaroslava Vodrážky. Alois Chvála tento bibelotek vytiskl na ručním lisu  v nákladu 100 kusů v roce 1963. Taková sváteční drobnost, která vznikla v době působení Jana Lebedy v Rozdělově. Získali jsme i další fotografii Jana Lebedy, to již byl kanovníkem ve Staré Boleslavi, vidíme jej na procházce s maminkou a věrným psem, volal na něj „monsiňore“ …

Bibliofilie ke stažení (PDF 1,19 MB)