Římskokatolická farnost u kostela sv. Václava Kladno-Rozdělov

Pozvání z farnosti – Noc kostelů 2021 – pátek 28. 5.

Aktualizováno Středa, 19 Květen 2021 14:53 Napsal uživatel Pavla Rejhonová Středa, 19 Květen 2021 14:35

Rozdělovský kostel sv. Václava se opět po roce otevře v rámci celostátní Noci Kostelů, a to v pátek 28. května 2021. Večer zahájíme mší svatou a mariánskou pobožností se zpívanými litaniemi k Panně Marii. Po bohoslužbě následuje program sestavený z bloků slova a hudby. Návštěvníci budou mít možnost si individuálně prohlédnout kostel i věž se zvony či zapálit svíčku s modlitbou za naše blízké, živé i zemřelé.

Číst dále: Pozvání z farnosti – Noc kostelů 2021 – pátek 28. 5.

 

MARIÁNSKÉ PAMÁTKY KLADENSKÉHO VIKARIÁTU (III.) – ZA DRUŽECKOU MADONOU DO PLZNĚ, ALE JEN DO 6. ČERVNA

Aktualizováno Středa, 19 Květen 2021 13:46 Napsal uživatel Administrator Středa, 19 Květen 2021 13:36

U příležitosti obnovy Madony z katedrálního kostela v Plzni probíhá v Západočeské galerii výstava Nad slunce krásnější. Tento odborně jedinečný a po výstavní stránce zdařilý projekt představuje veřejnosti kolekci středověkých Madon z období tzv. krásného slohu, tzn. z období kolem roku 1400. Mezi celou plejádou sochařských mariánských památek figuruje i Panna Maria z nedalekého Družce, jediný dochovaný příklad umění tzv. krásného slohu v našem kraji. Ona má po výtvarné stránce mnohé s hlavním exponátem výstavy – Madonou z Plzně – společného. Dodejme jen, že v baroku byla obohacena o nezbytné insignie (žezlo a korunku) a navíc, v duchu barokní zbožnosti, byla přioděna do šatiček...

Číst dále: MARIÁNSKÉ PAMÁTKY KLADENSKÉHO VIKARIÁTU (III.) – ZA DRUŽECKOU MADONOU DO PLZNĚ, ALE JEN DO 6. ČERVNA

   

SLAVÍME 300. VÝROČÍ BLAHOŘEČENÍ JANA NEPOMUCKÉHO

Aktualizováno Sobota, 15 Květen 2021 05:19 Napsal uživatel P. Jaroslav Kučera Pátek, 14 Květen 2021 18:22

V buštěhradském kostele mají nově opravenou mohutnou sochu sv. Jana Nepomuckého, okolí kostela sv. Prokopa v Libušíně zdobí líbezná socha mučedníka zpovědního tajemství na barokním sloupu. V Rozdělově sice nemáme svatojánský oltář, ale uchováváme zde svatojánskou sošku – památku na bývalého rozdělovského faráře a pozdějšího pražského světícího biskupa Jana Lebedu, který byl velkým ctitelem tohoto světce; Lebedovu svatojánskou bibliofilii KVĚTEN zdobily grafiky Arnošta Hrabala... i na P. Jana Lebedu si při tomto výročí v rozdělovské farnosti vzpomeneme ...

sv. Jene Nepomucký, patrone  Čech, oroduj za nás.

 

   

Novinky z dřetovického kostela

Aktualizováno Středa, 12 Květen 2021 19:56 Napsal uživatel P. Jaroslav Kučera Středa, 12 Květen 2021 14:34

Do rozdělovské farnosti patří i filiální kostel sv. Václava v Dřetovicích, původně raně středověký chrám nedaleko staroslavné Budče.  Po roce 1990 "navštívili" tuto památku lapkové, poničili interiér, poškodili oltáře. Podařilo se však zachránit cenný obraz z hlavního oltáře od Viléma Kandlera, který byl poté z bezpečnostních důvodů uložen v depozitáři. Pohled na "osleplou" oltářní architekturu poněkud zneklidňoval, a tak farnost pořídila fotografickou rekonstrukci, která evokuje v podstatě původní vzhled.

Číst dále: Novinky z dřetovického kostela

   

MARIÁNSKÉ PAMÁTKY KLADENSKÉHO VIKARIÁTU (II.). / Mariánská kaple ve Žlábku

Aktualizováno Sobota, 08 Květen 2021 16:42 Napsal uživatel Administrator Sobota, 08 Květen 2021 16:24

Po kladenském obrazu Panny Marie benediktinské pokračujeme v našem májovém mariánském putování, dnes vyrazíme k poutnímu místu Žlábek s mariánskou kaplí a studánkou ... postojíme v tichu lesů nedaleko Unhoště, za zpěvu ptáků a zurčícího potoku... místo, které přímo vybízí k zastavení v tomto uspěchaném světě.

Číst dále: MARIÁNSKÉ PAMÁTKY KLADENSKÉHO VIKARIÁTU (II.). / Mariánská kaple ve Žlábku

   

Strana 4 z 44

<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>