Římskokatolická farnost u kostela sv. Václava Kladno-Rozdělov

--- OPRAVA KOSTELA SV. VÁCLAVA V ROZDĚLOVĚ (2.) ---

Aktualizováno Pátek, 01 Září 2023 17:40 Napsal uživatel Administrator Pátek, 01 Září 2023 12:45

Otázka barevnosti fasády. Dnes byly naneseny vzorky na průčelí (místo tradičního nátěru, který se neosvědčil, bude aplikována  probarvená omítková hmota, a jde také o strukturu).

Letmá prohlídka portálu, Vocelkovy sochy sv. Václava, patrná původní úprava povrchu. Je tady před námi řada otázek (způsob oplechování).

Jednání se zástupci památkové péče v příštím týdnu, čas nás také tlačí. Další snímky zde.

 

--- OPRAVA KOSTELA SV. VÁCLAVA V ROZDĚLOVĚ (1.) ---

Aktualizováno Čtvrtek, 24 Srpen 2023 11:57 Napsal uživatel P. Jaroslav Kučera Čtvrtek, 24 Srpen 2023 11:47

Oprava památky byla zahájena před několika dny. Po postavení lešení proběhne průzkum omítky, zdiva, tympanonu se sochou sv. Václava a po konzultaci s pracovníky památkové péče bude určen další postup renovace. Cílem je rehabilitovat úpravu hlavního průčelí, pokud možno pracovat již s probarvenou omítkou, nikoliv nátěrem, abychom se přiblížili původnímu výrazu fasády, její struktuře. Je přáním letošní svatováclavské dny oslavit i opraveným průčelím.

Číst dále: --- OPRAVA KOSTELA SV. VÁCLAVA V ROZDĚLOVĚ (1.) ---

   

--- LETNÍ SETKÁNÍ SENIORŮ ---

Aktualizováno Čtvrtek, 24 Srpen 2023 07:46 Napsal uživatel Administrator Čtvrtek, 24 Srpen 2023 07:42

Farní zahrada je dnes plná květů a vzorně udržovaná. Bylo proto radostí pro cca 22 seniorů rozdělovské farnosti sejít se v 15 hodin u kávy a občerstvení v tomto příjemném prostředí. Povídalo se a byť bylo velké teplo. Ale vzrostlý ořech svým stínem vytvořil atmosféru hezkého posezení a povídání. Senioři velmi ocenili, že mezi ně zavítali i ti, kteří nejsou "kmenovými" členy společenství seniorů. Došlo i na blahopřání pro jubilanty a svátečníky. Diskutoval se i připravovaný zájezd do Horní Police a Litoměřic.

Číst dále: --- LETNÍ SETKÁNÍ SENIORŮ ---

   

-- PREMONSTRÁT CHRISTIAN MARTIN PŠENIČKA V HÁJKU ---

Aktualizováno Neděle, 13 Srpen 2023 08:50 Napsal uživatel Administrator Sobota, 12 Srpen 2023 16:13

Strahovský opat Daniel Janáček se omluvil, když pro náhlé povinnosti nemohl vést poutní mši svatou ve františkánském klášteře v Hájku. Jako hlavního celebranta liturgie ze slavnosti Nanebevzetí Panny Marie jej tak "zastoupil" Martin Pšenička, také premonstrát ze Strahova, který ve své promluvě "nezapřel" své hudební vzdělání – je vynikajícím varhaníkem a hudebním publicistou (tři roky studoval v salcburském Mozarteu obor Kirchenmusik).

A tak četným hájeckým poutníkům připomněl, že biblický text Magnificat je v chrámové hudbě asi nejčastějším zadáním pro hudební skladatele; a je to text navýsost optimistický a radostný (!). Zdůraznil úlohu každodenní vděčnosti, ke které jsme vybízeni na každém kroku, a to nejen při setkání s přáteli, ale i když se dotýkáme stvoření, máme před očima svůj život.

Číst dále: -- PREMONSTRÁT CHRISTIAN MARTIN PŠENIČKA V HÁJKU ---

   

--- Putujeme k Ploučnici, za Pannou Marií Hornopolickou --- 16. září 2023

Aktualizováno Středa, 05 Červenec 2023 13:03 Napsal uživatel Administrator Středa, 05 Červenec 2023 12:23

Další kapitolu našeho farního putování chceme otevřít v poutním areálu v Horní Polici, kde uctívají milostnou sošku Panny Marie. K této cestě nás motivují dva důvody.

Za prvé je to zejména nedávná rozsáhlá, náročná a kultivovaná proměna poutního místa, která nemá v širším regionu obdoby, chceme i tímto způsobem poděkovat všem, kdo se na obnově této církevní památky podíleli.

Druhým motivem je i fakt, že kult Panny Marie Hornopolické pronikl i do našeho regionu, kdy za působení velkovévodkyně Marie Toskánské jej uctívali na jejím panství, mariánský obraz byl umístěn na bočním oltáři kostela sv. Jana Křtitele na Dříni a dodnes její sochařské vyobrazení můžeme obdivovat na mariánském sloupu na rynku v Hostivicích.

Číst dále: --- Putujeme k Ploučnici, za Pannou Marií Hornopolickou --- 16. září 2023

   

Strana 5 z 55

<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>