Římskokatolická farnost u kostela sv. Václava Kladno-Rozdělov

PREZENTACE VÁNOČNÍ PUBLIKACE A KŘESŤANSKÉ VÁNOCE V ROZDĚLOVĚ

Aktualizováno Neděle, 28 Listopad 2021 16:21 Napsal uživatel P. Jaroslav Kučera Neděle, 28 Listopad 2021 16:03

PREZENTACE VÁNOČNÍ PUBLIKACE A KŘESŤANSKÉ VÁNOCE ... díky aktivitě města Slaného, kladenského muzea a farností kladenského vikariátu se podařilo vydat nejen pozoruhodnou knížku o betlémech na Kladensku a Slánsku – NASTAL NÁM DEN VESELÝ, kterou napsal Zdeněk Kuchyňka z kladenského muzea, ale i stručného průvodce po betlémech v regionu.

Iniciátorkou této záslužné a poměrně náročné akce byla Markéta Škrancová – vedoucí odboru kultury a památkové péče Městského úřadu Slaný, která dnes představila obě publikace při První neděli adventní v rozdělovském kostele; vydavatelem obou je město Slaný a Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně.

Číst dále: PREZENTACE VÁNOČNÍ PUBLIKACE A KŘESŤANSKÉ VÁNOCE V ROZDĚLOVĚ

 

ADVENTNÍ A VÁNOČNÍ PRAMENY

Napsal uživatel Administrator Sobota, 27 Listopad 2021 11:48

Dostáváte do ruky Zpravodaj Prameny 1/22 – Advent a Vánoce. V úvodu vás pozdravuje P. Kučera a posílá přání k požehnaným svátkům. Uprostřed najdete malé vzpomínání na historii vydávání našeho farního časopisu, nyní Zpravodaje, kterému je 25 let. Vracíme se též k dušičkovému zastavení a vzpomínkovému koncertu na p. Jána Čambála, nově i Liturgické okénko, 3 otázky pro…, pořad bohoslužeb celé farnosti. Také upozorňuje na vydání nové publikace o vánočních zvycích a betlémech našeho regionu. I redakční okruh Zpravodaje vám přeje požehnané Vánoce a následující rok 2022. Helena Raifová

Ke stažení zde

   

NA VÝSTAVĚ / 900 LET – PREMONSTRÁTI

Aktualizováno Středa, 13 Říjen 2021 07:28 Napsal uživatel Administrator Úterý, 12 Říjen 2021 17:37

Přivítali jsme pozvání Dr. Hedviky Kuchařové – archivářky a historičky strahovské knihovny, která nás provedla výstavou věnovanou 900. výročí založení premonstrátského řádu. Bylo to dopoledne o všedním dni, a tak sice komorní, ale duchovně "výživné" setkání. Zajímavé výtvarné řešení výstavy vzniklo v ateliéru Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara (Západočeská univerzita v Plzni).

A bylo nám také umožněno usebrání a modlitba u vystavených ostatků sv. Norberta. Na výstavě jsme si připomněli známý příběh sv. Norberta s jedovatým pavoukem, a nakonec také "omrkli" nové zvony;  na jednom zvonu nás inspiroval novozákonní verš: ILLUM OPORTET CRESCERE ME AUTEM MINUI – ON MUSÍ RŮST, JÁ VŠAK SE MENŠIT (Jan 3,30). V tomto duchu také pro nás vyznělo inspirativní poselství výstavy.

Číst dále: NA VÝSTAVĚ / 900 LET – PREMONSTRÁTI

   

SVÁTEK SV. FRANTIŠKA JSME SLAVILI V HÁJKU / 2. 10. 2021

Aktualizováno Pondělí, 04 Říjen 2021 07:22 Napsal uživatel Administrator Sobota, 02 Říjen 2021 16:32

Již tradiční místo setkávání mariánských ctitelů a přátel sv. Františka v Hájku. Homilii měl svým způsobem "hájecký nestor" dominikán P. Vladimír Slámečka, při mši svaté koncelebrovali – okrskový vikář P. Jaroslav Kučera z Rozdělova a františkáni od Panny Marie Sněžné – spirituál semináře bohoslovců P. Jan Maria Vianney Dohnal ofm a rektor hájecké kaple P. Filip Jan Rathouský ofm. Při mši tři manželské páry obnovily manželské sliby.

Číst dále: SVÁTEK SV. FRANTIŠKA JSME SLAVILI V HÁJKU / 2. 10. 2021

   

Svatováclavské PRAMENY 2021

Napsal uživatel Administrator Neděle, 26 Září 2021 21:32

Dostáváte do ruky 4. číslo XXV. ročníku Zpravodaje Prameny. Ani se v čase nezdálo, že už pro naši farnost vychází 25 let.  V průběhu času měl různou podobu a strukturu. Začal vycházet, kdy přicházel velký boom práce na počítačích, kdy se velmi rychle měnily podmínky práce s informačními technikami a tiskem podobných časopisů. O historii našeho časopisu se dočtete v příštím čísle, čísle 1/2022.

Obsahem tohoto čísla výrazně rezonuje 1100. výročí sv. Ludmily, pár slov o prvním svatém přijímání našich dětí, jedno 50. výročí svěcení na kněze, na naše 3 otázky… odpovídá ředitel sekce pro mládež ČBK, trochu se píše o opravě našeho kostela, respektive střechy fary a další. Helena Raifová

Ke stažení zde

   

Strana 6 z 50

<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>