Svatý Otec – František

Arcibiskup pražský a primas český Jan Graubner

Kladenský vikariát

Doporučujeme

DONÁTOR – podpora nejen kněží v arcidiecézi

MISÁL

LITURGIE

Fotogalerie farnosti

rajce.net | místo pro vaše fotografie

Římskokatolická farnost u kostela sv. Václava Kladno-Rozdělov

--- OSLAVILI JSME NAROZENINY KOSTELA ---

Aktualizováno Pondělí, 25 Září 2023 05:27 Napsal uživatel Administrator Pondělí, 25 Září 2023 05:08

Nedělní společenství rozdělovských farníků okolo oltáře bylo obzvlášť sváteční, při nedělní liturgii jsme slavili výročí posvěcení kostela – jeho 96. narozeniny (rozdělovský chrám byl vysvěcen v neděli 25. 9. 1927 arcibiskupem Františkem Kordačem). Hlavním celebrantem mše svaté byl bývalý rektor pražského semináře a generální vikář pražské arcidiecéze Mons. Michael Slavík, s ním koncelebrovali – rozdělovský farář, okrskový vikář P. Jaroslav Kučera, a kanovník Kolegiátní kapituly Všech svatých na Hradě pražském P. Josef Hřebík, Th.D. SS.LNa úvod Michael Slavík pozdravil shromáždění a zdůraznil, že neslavíme jen narozeniny kostela, církevní architektury, což je také důležité, ale výročí počátku setkávání  rozdělovských farníků na tomto místě, vždyť kolik je na světě prázdných a duchovně vyprahlých kostelů – ale zde se setkává další generace společenství věřících, a to je zásadní.

Číst dále: --- OSLAVILI JSME NAROZENINY KOSTELA ---

 

--- OPRAVA KOSTELA SV. VÁCLAVA V ROZDĚLOVĚ (3.) ---

Aktualizováno Pátek, 22 Září 2023 11:34 Napsal uživatel Administrator Pátek, 22 Září 2023 11:28

Otázka barevnosti fasády byla vyřešena ve spolupráci s pracovníky památkové péče. Vycházíme z původního záměru architekta Františka Havleny, tedy použila se výrazná barevnost, návrat k přirozeným odstínům, což za minulé opravy nebylo technicky možné. Aplikoval se nástřik slabé vrstvy omítkoviny, která svým způsobem rehabilitovala původní strukturovaný povrch a vizuálně podstatně potlačila různé odstíny a vysprávky minulých oprav. V nejbližší době bude odstraněno lešení a práce odborných řemeslníků se zaměří na opravu portálu, který je porušen zatékající vodou. Zde se počítá se patinovaným nátěrem, aby se nezastřela původní úprava povrchu, a to v tmavším cihlovém odstínu než je tomu u fasády. Barevnost jezdecké sochy sv. Václava se bude blížit více barvě kamene, tedy se vracíme k původní barevnosti. O opravě portálu a sochy více příště.

Číst dále: --- OPRAVA KOSTELA SV. VÁCLAVA V ROZDĚLOVĚ (3.) ---

   

--- MARIÁNSKÉ DOTEKY V HORNÍ POLICI ---

Aktualizováno Neděle, 17 Září 2023 15:04 Napsal uživatel Administrator Neděle, 17 Září 2023 14:38

Podzimní putování rozdělovské farnosti do Horní Police (16. 9.) bylo poněkud fyzicky náročnější oproti těm minulým, a to zejména závěrečná zastávka v Litoměřicích, kde ten den slavili vinobraní. To vyžadovalo od účastníků větší nasazení a také trpělivost. Ale přesto, podle ohlasů mnohých účastníků, byla právě tato návštěva rozdělovské farnosti u Panny Marie Hornopolické cenná, zejména pro niterný a hluboký mariánský zážitek, který jsme u nedávno pietně obnoveného areálu mohli načerpat.

Ve farnosti je málo známo, že úcta k Panně Marii Hornopolické pronikla, a to díky velkovévodkyni Anně Marii Františce Toskánské, i do našeho regionu. Na bočním oltáři kostela sv. Jana Křtitele na Dříni byl zavěšen obraz Panny Marie Hornopolické, dodnes její sochařské vyobrazení můžeme obdivovat na mariánském sloupu na rynku v Hostivicích. Navíc jsme ten den stáli pod klenbou, kterou navrhl Václav Špaček, architekt velkovévodkyně a také stavitel kostela sv. Martina v Lidicích, který byl zničen nacisty v roce 1942.

Číst dále: --- MARIÁNSKÉ DOTEKY V HORNÍ POLICI ---

   

JEDNÁNÍ PASTORAČNÍ RADY 2022-2023

Aktualizováno Úterý, 07 Listopad 2023 19:38 Napsal uživatel Vladimír Přibyl Úterý, 07 Listopad 2023 19:37

JEDNÁNÍ PASTORAČNÍ RADY 2022-2023

2022

  • Jednání pastorační rady (1.) 25. 11. 2022 • zápis
  • Setkání pastoračních rad kladenského vikariátu s pražským arcibiskupem Mons. Janem Graubnerem v karmelitánském klášteře v Slaném 6. 12. 2022 • reportáž

2023

  • Jednání pastorační rady (2.) 27. 1. 2023 • zápis
  • Jednání pastorační rady (3.) 30. 5. 2023 • zápís
  • Jednání pastorační rady (4.) 3. 10. 2023 • zápis
   

--- CO JE AKTUÁLNÍHO NA ROZDĚLOVSKÉM KŮRU ---

Aktualizováno Pátek, 08 Září 2023 08:07 Napsal uživatel Administrator Čtvrtek, 07 Září 2023 12:36

Juniorská linie je již zcela samostatná a značnou měrou se podílí na zajištění liturgie, naopak nám starším ubývají síly, přesto nechceme se zpíváním skončit. Chceme se proto i nadále scházet a zpívat si pro radost. Rádi bychom, aby tuto radost nás sdílelo více, a proto zveme všechny, kteří rádi zpívají a měli by zájem si zazpívat, aby se k nám připojili a vytvořili s námi otevřené společenství církevního zpěvu. Naše motto by mohlo znít --- Zpěv a Boží chvála, a tak by tomu měla odpovídat i náplň našich hudebních setkání, tj zpívané modlitby, žalmy, písně Taizé a církevní skladby.

Číst dále: --- CO JE AKTUÁLNÍHO NA ROZDĚLOVSKÉM KŮRU ---

   

Strana 6 z 57

<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>