Svatý Otec – František

Arcibiskup pražský a primas český Jan Graubner

Kladenský vikariát

Doporučujeme

DONÁTOR – podpora nejen kněží v arcidiecézi

MISÁL

LITURGIE

Fotogalerie farnosti

rajce.net | místo pro vaše fotografie

Římskokatolická farnost u kostela sv. Václava Kladno-Rozdělov

--- Vycházejí adventní a vánoční PRAMENY ---

Aktualizováno Sobota, 26 Listopad 2022 08:51 Napsal uživatel P. Jaroslav Kučera Sobota, 26 Listopad 2022 08:37

Rozdělovský farní zpravodaj Prameny 1/23 vás zaujme tím, že má tentokrát barevnou titulní stránku. Obsahuje příspěvky o farní pouti do Staré Boleslavi, uvádí vánoční program farnosti. Věnuje se tématu církevní ekonomiky, na 3 otázky odpovídá P. Balík, který je pověřen právě problematikou financování APHA. Doporučená kniha od arcibiskupa J. Graubnera se s námi dělí o pocity, když byl sám nemocen těžkým Covidem. Zajímavá je zpráva, jak se náš pan farář pečuje o kněžské hroby, tentokrát o kněžský hrob ve Dřetovicích. Připomíná i „80“ jáhna J. Klance. Vede vás k tomu, abyste si všimli úpravy kalvárie v našem kostele. Nezapomíná ani na Scholu a její úspěšnou účast na Janušově festivalu 2022 v Praze. Podává informace o volbě pastorační rady farnosti. Samozřejmě, že pan farář a redakce přeje farníkům požehnané Vánoce. Za redakci časopisu Helena Raifová

Časopis ke stažení zde

 

--- ROZDĚLOVSKÁ SCHOLA NA JANUŠOVĚ FESTIVALU ---

Aktualizováno Neděle, 13 Listopad 2022 14:24 Napsal uživatel Pavla Rejhonová Neděle, 13 Listopad 2022 13:34

V sobotu 12. listopadu 2022 jsme se s děvčaty z Rozdělovské scholy zúčastnily Janušova festivalu, který se konal v Praze na náměstí Míru, pod záštitou pana arcibiskupa Jana Graubnera. Jedná se o festival, určený především pro chrámové scholy a dětské chrámové sbory, a po covidové pauze se letos uskutečnil jeho čtvrtý ročník. Dopoledne se v prostorách arcibiskupského gymnázia konala přehlídka sborů, která byla pro všechny zúčastněné velmi zajímavá, protože jsme slyšeli plno nových písniček v zajímavých úpravách a také je vždy přínosné vidět práci jiných sborů a sbormistrů.

Číst dále: --- ROZDĚLOVSKÁ SCHOLA NA JANUŠOVĚ FESTIVALU ---

   

-- SVATOANEŽSKÉ SETKÁNÍ NA VĚČNOSTI --- Jaroslav Ptáček a Zdirad J. K. Čech

Aktualizováno Čtvrtek, 10 Listopad 2022 20:56 Napsal uživatel Administrator Čtvrtek, 10 Listopad 2022 11:37

Svatou Anežku Českou si připomeneme tuto neděli a v této souvislosti mnozí z nás i památku na zesnulé přátele – křížovníka P. Jaroslava Ptáčka OCr. (†15. 11. 2016) a rozdělovského farníka, grafika a heraldika, J. K. Zdirada Čecha (†30. 8. 2022).

Jejich úcta ke sv. Anežce České nám všem byla známá a jí byla věnována pěkná bibliofilie vydaná r. 2011 – k Roku sv. Anežky České (800 let od jejího narození).

Číst dále: -- SVATOANEŽSKÉ SETKÁNÍ NA VĚČNOSTI --- Jaroslav Ptáček a Zdirad J. K. Čech

   

--- SVATOVÁCLAVSKÉ PUTOVÁNÍ --- 1. 10. 2022

Aktualizováno Sobota, 01 Říjen 2022 18:36 Napsal uživatel P. Jaroslav Kučera Sobota, 01 Říjen 2022 18:32

Společně s poutníky z Náchoda a Studence jsme slavili mši svatou v bazilice Nanebevzetí Panny Marie v Staré Boleslavi, následovalo setkání se sv. Václavem v další bazilice jemu zasvěcené a návštěva kaple bl. Podivena. Cestou do klenotnice, kde jsme uctili Paladium Panny Marie Staroboleslavské, jsme se zastavili v ambitech pod restaurovanými nástěnnými malbami.

Díky obětavé vedoucí infocentra Zdeňky Tiché jsme prožili úžasný mariánský a svatováclavský den. Jsme jí za to vděčni. Deo gratias.

 

   

Vycházejí svatováclavské PRAMENY

Napsal uživatel Administrator Úterý, 27 Září 2022 19:50

Ve dnech, kdy náš kostel sv. Václava slaví 95 let své existence, vychází Zpravodaj Prameny 4/22.

Úvodního slova se tentokrát ujal, poslal nám pozdrav a požehnal nám,+ Prokop Siostrzonek OSB, arciopat břevnovský a broumovský. V témže čase oslavil své životní jubileum i náš farář P. Jaroslav Kučera. Obsah připomíná 80. výročí lidické tragédie, připomíná, co nás čeká a uvádí „minianketu“ o vztahu některých farníků k našemu kostelu. Zve též k oslavě výročí kostela. Za redakci Helena Raifová

Prameny ke stažení zde

   

Strana 8 z 56

<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>