Svatý Otec – František

Arcibiskup pražský a primas český Jan Graubner

Kladenský vikariát

Doporučujeme

DONÁTOR – podpora nejen kněží v arcidiecézi

MISÁL

LITURGIE

Fotogalerie farnosti

rajce.net | místo pro vaše fotografie

Římskokatolická farnost u kostela sv. Václava Kladno-Rozdělov

Františkánský klášter v Hájku - obrazové střípky z novější historie

Aktualizováno Pátek, 22 Duben 2022 09:23 Napsal uživatel Administrator Pátek, 22 Duben 2022 09:18

ZAČÍNÁ POUTNÍ SEZÓNA V HÁJKU. V sobotu 30. 4. se opět scházejí poutníci ve františkánském Hájku ... a snad je na místě publikovat několik obrazových střípků z novější historie putování do Hájku k Panně Marii, vraťme se do doby, kdy se ještě sloužila mše svatá v refektáři, na dřevěné podlaze ... mnozí háječtí poutníci z té doby již odešli ... † P. Bořivoj Bělík z Rozdělova, † P. Jaroslav Ptáček z Unhoště, † P. Josef Moulík z Úhonic, † P. Michal Pometlo ofm od Panny Marie Sněžné, unhošťský kostelník † Karel Sedláček, správce Hájku † Jiří Lang se svým vlčákem Arnoštem a další † věrní poutníci (RIP)

Číst dále: Františkánský klášter v Hájku - obrazové střípky z novější historie

 

Setkání seniorů v postní době

Napsal uživatel P. Jaroslav Kučera Středa, 06 Duben 2022 13:54

Setkání seniorů v postní době začalo křížovou cestou v kostele, kterou vedli J. Nováková a Z. Štěpánek. Pokračovalo předčítáním 6 čtení z Legendy o sv. Václavovi od Karla IV., kterou vydalo Arcibiskupství pražské a na němž se výtvarně podílel náš farník Zdirad J. K. Čech. Přišel mezi nás a uvedl skutečnosti o vydání současného překladu legendy. K poslechu jsme vybrali 6 krátkých čtení, které vystihují život sv. Václava, čímž jsme si připomněli jednotlivá fakta o jeho životě v historických souvislostech. Autor kreseb doplnil čtení o odpovědi na otázky některých seniorů.

Číst dále: Setkání seniorů v postní době

   

S KŘÍŽEM DO POSTNÍ DOBY

Aktualizováno Pondělí, 21 Březen 2022 17:56 Napsal uživatel Administrator Pondělí, 21 Březen 2022 15:31

V době postní jsme vydali drobnou grafiku --- KŘÍŽ SV. OTCE BENEDIKTA --- Tak si to v rozdělovském případě ostatně i břevnovský arciopat Anastáz Opasek OSB přál,  když jej v roce 1997 o Svatovojtěšském miléniu požehnal. Aby měli kolemjdoucí po ruce informaci, co textová deviza na kříži znamená.  Utíká to, dodnes vděčně vzpomínáme. Autorem grafiky je Zdirad Čech...

Rozhodně vhodná modlitba (apotropaion) do této doby ...

Číst dále: S KŘÍŽEM DO POSTNÍ DOBY

   

Vycházejí postní a velikonoční PRAMENY

Napsal uživatel P. Jaroslav Kučera Pondělí, 28 Únor 2022 11:57

Zpravodaj Prameny se tentokrát šířeji věnuje synodálnímu procesu a setkávání dvou skupin v našem kostele. Obohacením tohoto tématu je příspěvek hlavního koordinátora synodálního procesu APHA Praha P. Michala Němečka. Připomíná naši výjimečnou varhanici Ing. Ludmilu Švarcovou, upozorňuje na novou knihu P. T. Halíka Odpoledne křesťanství a samozřejmě informuje o programu postní a velikonoční doby naší farnosti. Helena Raifová

Ke stažení zde

   

Před deseti lety zemřel P. Bořivoj Bělík

Aktualizováno Sobota, 12 Únor 2022 11:09 Napsal uživatel P. Jaroslav Kučera Sobota, 12 Únor 2022 10:33

VZPOMÍNÁME NA P. BOŘIVOJE BĚLÍKA, vzácného kněze, který záhy po vysvěcení v roce 1969 krátce kaplanoval na Kladně, ale poté po dlouhou dobu působil v Trhovém Štěpánově, odkud vedl duchovní správu na proslulém mariánském poutním místě Hrádek u Vlašimi. Ten se stal jeho časným domovem a na hřbitově, poblíž Panny Marie Hrádecké, očekává také slavné vzkříšení.

Číst dále: Před deseti lety zemřel P. Bořivoj Bělík

   

Strana 10 z 56

<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>