Římskokatolická farnost u kostela sv. Václava Kladno-Rozdělov

Devatenáctý týden v mezidobí

Aktualizováno Pondělí, 13 Srpen 2018 15:42 Napsal uživatel P. Jaroslav Kučera Pondělí, 13 Srpen 2018 00:00

12. srpna • 19. neděle v mezidobí • v Rozdělově mše od 8.30 hodin, v Buštěhradě v 10.45 a v 16 hodin mše u sv. Prokopa v Libušíně

Já jsem chlém živý, který sestoupil z nebe (Jan 6,41-51) / kresba Bernadette Lopez

• 13. srpna  pondělí 19. týdne v mezidobí • mše od 18.00 hodin
  • 14. srpna  úterý • Památka sv. Maxmilána Kolbeho, kněze a mučedníka • mše od 7 hodin

15. srpna • středa • SLAVNOST NENEBEVZETÍ PANNY MARIE • MŠE V 18 HODIN

• 16. srpna čtvrtek 19. týdne v mezidobí • mše od 7 hodin

• 17. srpna pátek 19. týdne v mezidobí • mše v 18 hodin
  • 18. srpna • sobota 19. týdne v mezidobí • mše od 7 hodin

12. srpna • 20. neděle v mezidobí • v Rozdělově mše od 8.30 hodin, v Buštěhradě v 10.45 a v 16 hodin mše u sv. Prokopa v Libušíně

Vychází svatodušní PRAMENY

Aktualizováno Pondělí, 21 Květen 2018 12:16 Napsal uživatel Administrator Pondělí, 21 Květen 2018 12:12

Dostáváte do rukou svatodušní Zpravodaj. Úvodní slovo pana faráře připomíná důležitost vanutí Ducha svatého pro nás i celou církev a avizuje prázdniny dětí a dovolené nás farníků. Dále tam najdete informace o Noci kostelů v našem kostele, příspěvky o tom, co se událo v postní době. Informuje o tom, že nás čeká v nejbližší době ještě jedna farní pouť do Břevnovského kláštera. Zajímavá je i recenze knihy, zpráva o dětské pouti a pár slov o výuce náboženství v naší farnosti. Nechybí ani kalendárium na prázdniny, prakticky ale až do konce září, kdy vyjde další zpravodaj.

K nahlédnutí zde

Postní PRAMENY

Aktualizováno Pondělí, 21 Květen 2018 12:16 Napsal uživatel Administrator Středa, 21 Únor 2018 17:43

Dostáváte do rukou nový Zpravodaj. Hned úvodní slovo pana faráře upozorňuje na události, jako je očekávané přenesení ostatků kardinála Berana z Vatikánu do katedrály sv. Víta, Václava a Vojtěcha v Praze i významného životního jubilea současného Otce kardinála Duky. Vrací se k ocenění naší varhanice a k vystoupení našich dětí o Vánocích. Dále nás informuje o akcích, které chystá naše farnost. Nechybí ani zajímavá recenze knih. Kalendárium nám přibližuje nastávající postní období a Velikonoce 2018.

Ke stažení zde

Adventní a vánoční PRAMENY

Aktualizováno Středa, 21 Únor 2018 17:47 Napsal uživatel Administrator Úterý, 05 Prosinec 2017 16:51

Dostáváte do ruky novou podobu Pramenů. Proměnila se jejich forma. Z časopisu na zpravodaj. Má méně stránek a je spíše informativní. Prameny vycházely 21 let jako časopis, samozřejmě se jejich podoba měnila tak, jak se měnila doba a jejich redakce. V každé době měly Prameny svůj význam. V průběhu času se náš svět digitalizoval, a tak i naše farnost je „digitální“. Máme webové stránky, kde najdete například základní informace o farnosti, týdenní kalendárium, fotogalerii, termíny setkávání skupin farníků a další. Aktuální informace, a i fotografie najdete také na Facebooku. Mnohé informace a fotografie jsou i na výstavním panelu v kostele. Jelikož ale všichni nemají možnost přístupu k digitálním médiím, je vhodné, aby informace dostávali všichni zájemci. Zpravodaj bude vycházet stejně jako bývalé Prameny, 4x ročně, podle církevních období. Zpravodaj bude obsahovat kalendárium, kontakty na farnost, výročí farníků, drobná připomenutí dění ve farnosti, pozvánky na akce v nastávajícím období, odkazy na církevní zajímavosti ve známých církevních časopisech, recenzi zajímavých knih, DVD apod. Doufáme, že změnu přijmete a i nová forma Pramenů poslouží k orientaci dění v naší farnosti.

K nahlédnutí zde

Vychází svatováclavské PRAMENY

Aktualizováno Úterý, 05 Prosinec 2017 16:56 Napsal uživatel Administrator Pondělí, 18 Září 2017 00:00

Svatováclavské Prameny přináší po úvodním slově rozdělovského faráře P. Jaroslava Kučery nejen další pokračování katecheze P. Josefa Hřebíka, ale i zajímavý a v lecčems podnětný rozhovor s novým převorem kláštera bosých karmelitánů P. Janem Pořízem OCD. Čtenář zde nalezne několik ohlédnutí za akcemi letošního roku (Noc kostelů, farní putování do Teplé) i ohlasů k letošnímu výročí. Přečtete si i další zprávy ze života farnosti, na závěr pak užitečné kalendárium.

Ke stažení zde

<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>