Římskokatolická farnost u kostela sv. Václava Kladno-Rozdělov

Třetí velikonoční týden

Aktualizováno Neděle, 15 Duben 2018 13:07 Napsal uživatel P. Jaroslav Kučera Neděle, 15 Duben 2018 00:00

15. dubna • 3. neděle velikonoční • v Rozdělově mše od 8.30 hodin, v Buštěhradě v 10.45 a v 16 hodin v Libušíně

Podívejte se na mé ruce a na mé nohy: vždyť jsem to já sám! (Luk 24, 39a) / kresba Bernadette Lopez

• 16. dubna pondělí po třetí neděli velikonoční •  mše od 18.00 hodin • po mši zkouška chrámového sboru
  • 17. dubna Úterý po třetí neděli velikonoční •  mše od 7 hodin • setkání kněží kladenského vikariátu v Unhošti, mše v kostele sv. Petra a Pavla v Unhošti od 9 hodin.

• 18. dubna  • Středa po třetí neděli velikonoční • mše od 18 hodin • od 9. 30 setkání seniorů (téma kardinál Josef Beran) • od 15.30 zkouška pěveckého sboru dětí
  • 19. dubna Čtvrtek po třetí neděli velikonoční • mše od 7 hodin • od 13 hodin úklid kostel sv. Jiří v Libušíně

• 20. dubna Pátek po druhé neděli velikonoční • vyučování náboženství od 14 a 15 hodin • mše svatá v 18 hodin
  • 21. dubna Sobota po druhé neděli velikonoční • mše v rozdělovském kostele nebude sloužena • pozvání k účasti k přenesení ostatků kardinála Berana do pražské katedrály

22. dubna • 4. neděle velikonoční • v Rozdělově mše od 8.30 hodin, v Buštěhradě v 10.45 a v 16 hodin poutní mše u sv. Jiří v Libušíně

Postní PRAMENY

Aktualizováno Středa, 21 Únor 2018 17:48 Napsal uživatel Administrator Středa, 21 Únor 2018 17:43

Dostáváte do rukou nový Zpravodaj. Hned úvodní slovo pana faráře upozorňuje na události, jako je očekávané přenesení ostatků kardinála Berana z Vatikánu do katedrály sv. Víta, Václava a Vojtěcha v Praze i významného životního jubilea současného Otce kardinála Duky. Vrací se k ocenění naší varhanice a k vystoupení našich dětí o Vánocích. Dále nás informuje o akcích, které chystá naše farnost. Nechybí ani zajímavá recenze knih. Kalendárium nám přibližuje nastávající postní období a Velikonoce 2018.

Ke stažení zde

Adventní a vánoční PRAMENY

Aktualizováno Středa, 21 Únor 2018 17:47 Napsal uživatel Administrator Úterý, 05 Prosinec 2017 16:51

Dostáváte do ruky novou podobu Pramenů. Proměnila se jejich forma. Z časopisu na zpravodaj. Má méně stránek a je spíše informativní. Prameny vycházely 21 let jako časopis, samozřejmě se jejich podoba měnila tak, jak se měnila doba a jejich redakce. V každé době měly Prameny svůj význam. V průběhu času se náš svět digitalizoval, a tak i naše farnost je „digitální“. Máme webové stránky, kde najdete například základní informace o farnosti, týdenní kalendárium, fotogalerii, termíny setkávání skupin farníků a další. Aktuální informace, a i fotografie najdete také na Facebooku. Mnohé informace a fotografie jsou i na výstavním panelu v kostele. Jelikož ale všichni nemají možnost přístupu k digitálním médiím, je vhodné, aby informace dostávali všichni zájemci. Zpravodaj bude vycházet stejně jako bývalé Prameny, 4x ročně, podle církevních období. Zpravodaj bude obsahovat kalendárium, kontakty na farnost, výročí farníků, drobná připomenutí dění ve farnosti, pozvánky na akce v nastávajícím období, odkazy na církevní zajímavosti ve známých církevních časopisech, recenzi zajímavých knih, DVD apod. Doufáme, že změnu přijmete a i nová forma Pramenů poslouží k orientaci dění v naší farnosti.

K nahlédnutí zde

Vychází svatováclavské PRAMENY

Aktualizováno Úterý, 05 Prosinec 2017 16:56 Napsal uživatel Administrator Pondělí, 18 Září 2017 00:00

Svatováclavské Prameny přináší po úvodním slově rozdělovského faráře P. Jaroslava Kučery nejen další pokračování katecheze P. Josefa Hřebíka, ale i zajímavý a v lecčems podnětný rozhovor s novým převorem kláštera bosých karmelitánů P. Janem Pořízem OCD. Čtenář zde nalezne několik ohlédnutí za akcemi letošního roku (Noc kostelů, farní putování do Teplé) i ohlasů k letošnímu výročí. Přečtete si i další zprávy ze života farnosti, na závěr pak užitečné kalendárium.

Ke stažení zde

Vyšla publikace o rozdělovském kostele

Aktualizováno Úterý, 13 Červen 2017 14:53 Napsal uživatel Administrator Úterý, 13 Červen 2017 14:21

V kostele sv. Václava v Rozdělově je možné získat novou publikaci o rozdělovském kostele – Kostel sv. Václava v Kladně Rozdělově 1927-2017 (64 stran, autoři textů - kardinál a pražský arcibiskup Dominik Duka, převor břevnovského kláštera benediktinů Prokop Siotrzonek, rozdělovský farář Jaroslav Kučera, historik umění Vladimír Přibyl, heraldik a malíř Zdirad J. K. Čech, biblista Josef Hřebík). Brožuru jsme vydali u příležitosti 90 výročí postavení kostela za podstatného přispění města Kladna. Váš dobrovolný příspěvek za odebraný výtisk přispěje na dokončení obnovy výmalby kostela, kterou jsme právě zahájili. Další informace P. Jaroslav Kučera, Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript