Římskokatolická farnost u kostela sv. Václava Kladno-Rozdělov

20. týden v mezidobí

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Aktualizováno Neděle, 20 Srpen 2017 09:04 Napsal uživatel P. Jaroslav Kučera Neděle, 20 Srpen 2017 00:00

20. srpna • 20. Neděle v mezidobí • mše od 8.30 hodin mše v Buštěhradě v 10.45mše v Libušíně u sv. Prokopa od 16 hodin

Ženo, jak veliká je tvá víra! ... (Mt 15,21-28) malba Bernandette Lopez

• 21. srpna pondělí • Památka sv. Pia X., papeže • mše od 18 hodin

• 22. srpna úterý • Památka Panny Marie Královny • mše od 7 hodin

• 23. srpna středa 19. neděle v mezidobí •  nezávazná památka sv. Růženy z Limy, panny • mše od 18 hodin

• 24. srpna čtvrtek • svátek sv. Bartoloměje, apoštola • mše od 7 hodin

• 25. srpna pátek 20. neděle v mezidobí • mše od 18 hodin

• 26. srpna sobota 20. týdne v mezidobí • mše od 7 hodin

27. srpna • 21. Neděle v mezidobí • mše od 8.30 hodin mše v Buštěhradě v 10.45mše v Libušíně u sv. Prokopa od 16 hodin

Vyšla publikace o rozdělovském kostele

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Aktualizováno Úterý, 13 Červen 2017 14:53 Napsal uživatel Administrator Úterý, 13 Červen 2017 14:21

V kostele sv. Václava v Rozdělově je možné získat novou publikaci o rozdělovském kostele – Kostel sv. Václava v Kladně Rozdělově 1927-2017 (64 stran, autoři textů - kardinál a pražský arcibiskup Dominik Duka, převor břevnovského kláštera benediktinů Prokop Siotrzonek, rozdělovský farář Jaroslav Kučera, historik umění Vladimír Přibyl, heraldik a malíř Zdirad J. K. Čech, biblista Josef Hřebík). Brožuru jsme vydali u příležitosti 90 výročí postavení kostela za podstatného přispění města Kladna. Váš dobrovolný příspěvek za odebraný výtisk přispěje na dokončení obnovy výmalby kostela, kterou jsme právě zahájili. Další informace P. Jaroslav Kučera, Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Publikaci si můžete prolistovat ZDE

Vychází svatodušní PRAMENY

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Aktualizováno Úterý, 13 Červen 2017 14:38 Napsal uživatel Pavla Rejhonová Pondělí, 29 Květen 2017 16:51

Blíží se Slavnost Seslání Ducha svatého a proto jsme tady s novým číslem rozdělovských Pramenů. Prožíváme v naší farnosti "jubilejní" rok, slavíme "devadesátku" kostela a řada aktivit a tedy i příspěvků v časopise se týká právě tohoto tématu. Vedle úvodníku P. Jaroslava Kučery a pravidelné katecheze P. Josefa Hřebíka si tentokrát můžete přečíst dva rozhovory, jeden s P. Stanislawem Górou, ředitelem charity, se kterým jsme se setkali na pouti u sv. Jiří nad Libušínem a druhý s Vladimírem Přibylem, hlavním redaktorem brožury o historii rozdělovského kostela, kterou farnost ve spolupráci s městem Kladno vydává právě u příležitosti jubilea. V rubrice "Ze života farnosti" se ohlížíme za farní postní rekolekcí v klášteře ve Slaném, dětskou poutí na Budeč i prvním svatým přijímáním, v redakční poště se objevilo několik příspěvků od našich čtenářů, které rádi uveřejňujeme a v pozvánkách a oznámeních upozorňujeme na další akce připravené na letní měsíce. Samozřejmě upozorňujeme také na Noc kostelů, která proběhne letos 9. června a především na zářijové oslavy, které vyvrcholí slavnostní mší s Petrem Prokopem Siostrzonkem OSB, převorem břevnovského kláštera v neděli 24. září 2017. Všichni jste srdečně zváni!

Ke stažení zde

Vycházejí postní PRAMENY

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Aktualizováno Pondělí, 29 Květen 2017 16:55 Napsal uživatel Pavla Rejhonová Středa, 29 Březen 2017 16:48

Vstupujeme do doby postní a to pro vás, naše čtenáře, znamená další číslo rozdělovských Pramenů. Hned za úvodníkem P. Jaroslava Kučery najdete další pokračování katecheze P. Josefa Hřebíka o Desateru – tentokrát se spolu s ním budete moci zastavit u čtvrtého a pátého přikázání. V listopadu loňského roku odešel P. Jaroslav Ptáček, křížovník s otevřeným srdcem i náručí, úzce spjatý s kladenským vikariátem, jeho poutními místy i poutníky na ně putujícími. Jeho životu a práci jsou věnovány dvě vzpomínky z pera Zdeňka Kuchyňky a Lukáše Krinkeho. V rozhovoru tentokrát představujeme manžele Evu a Marka, kteří jsou od září hnacím motorem setkávání společenství dospělých. To, že je život v naší farnosti pestrý, dokresluje i rubrika "Ze života farnosti", kde naleznete vedle pravidelné kroniky (od adventu až k postu) i zprávu o dalším novém počinu - společenství seniorů. Vracíme se také k lednovému setkání s P. Prokopem Brožem, děkanem KTF UK, jehož návštěvou jsme zahájili oslavy jubilea 90 let rozdělovského kostela. V redakční poště uvízlo několik příspěvků od našich čtenářů, které rádi uveřejňujeme a v pozvánkách a oznámeních upozorňujeme na další akce připravené v době postní a velikonoční (nejen) pro naše farníky. V tištěné podobě bude aktuální číslo Pramenů k dispozici v neděli 5. března 2017 na stolku v kostele, v elektronické verzi ke stažení již dnes zde.

Vycházejí adventní PRAMENY

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Aktualizováno Středa, 29 Březen 2017 16:53 Napsal uživatel Pavla Rejhonová Pondělí, 21 Listopad 2016 06:57

Na začátku adventu přicházíme s novými Prameny. Po úvodním příspěvku rozdělovského faráře P. Jaroslava Kučery čtenáře jistě zaujme další pokračování katecheze Josefa Hřebíka věnované Desateru. O práci s našimi dětmi jsme rozmlouvali s katechetkami Veronikou Mandlíkovou Lidií Mlchovou. Otiskli jsme i promluvu bosého karmelitána P. Jana Poříze OCD, kterou měl v Rozdělově o svátku sv. Václava a začali jsme se věnovat jubileu 90. výročí postavení našeho kostela. Nechybí pozvánky, oznámení a další témata ze života farnosti a církve.

Prameny ke stažení zde

<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>