Filiální kostely

Kostel sv. Prokopa v Libušíně

Dříve farní, dnes filiální. Kostel vystavěli v roce 1908. Po ustanovení samostatné farnosti v Libušíně se stal prvním farářem P. František Suchý, poté zde působil P. Jaroslav Josef Michal, pozdější profesor kanonického práva na bohoslovecké fakultě v Litoměřicích. Po roce 1945 byla farnost administrována ze Smečna a od roku 1952 z Kladna – Rozdělova: P. Ladislav Hlad, P. Jan Lebeda, P. Jaroslav Baštář, P. Bořivoj Bělík a P. Jaroslav Kučera. Od 1. 1. 2009 farnost sloučena s farností v Kladně – Rozdělově, kostel se tak stal filiálním.

Kostel sv. Jiří – nad Libušínem

Chrám stojí ve středu starobylého slovanského hradiště, v neděli kolem sv. Jiří (24. 4.) se zde koná tradiční svatojiřská pouť.

Kostel sv. Václava v Dřetovicích

Dříve farní, dnes filiální. Připomíná se poprvé v roce 1352. Později byl chrám rozšířen, z doby baroku pochází věž – dominanta v širokém okolí. Po husitských válkách farnost zanikla, později byla administrována z Lidic. Faru obnovili v roce 1858. Posledním farářem v Dřetovicích byl P. Karel Havran († 1938), poté administrována z Buštěhradu a od r. 1987 z Kladna – Rozdělova: P. Jaroslav Baštář, P. Bořivoj Bělík, který se zasadil o celkovou opravu kostela, naposledy Jaroslav Kučera. Od 1. 1. 2009 byla farnost sloučena s farností v Kladně – Rozdělově, kostel se tak stal filiálním.

Kostel Povýšení svatého Kříže v Buštěhradě

Bývalý farní, dnes filiální. Fara se tu připomíná v roce 1352, později administrována z Lidic, obnovena v roce 1899. V roce 1948 se stal farářem P. Jiří Dítě, od 1954 administroval farnost P. František X. Dítě z Kladna, v letech 1955 – 1986 byl administrátorem a od roku 1975 již farářem v Buštěhradě P. Alois Bětík. Po jeho odchodu na věčnost v r. 1987 byla farnost administrována z Kladna – Rozdělova, nejprve P. Jaroslav Baštář, později P. Bořivoj Bělík, naposledy pak P. Jaroslav Kučera. Od 1. 1. 2009 farnost sloučena s farností v Kladně – Rozdělově, kostel se tak stal filiálním.