Svatý Otec – František

Arcibiskup pražský a primas český Jan Graubner

Doporučujeme

 

MISÁL

LITURGIE

Ex libris Jan Lebeda

Ex libris Jan Lebeda

Fotogalerie farnosti

rajce.net | místo pro vaše fotografie

VELIKONOČNÍ AKTUALITY A INSPIRACE / Kopřivova cesta (16.4.)

Ve velikonočním čase rouškovém podél „Volešky“ – touto cestou chodil P. Jaroslav Kopřiva (†1954), který se zasadil o stavbu rozdělovského kostela a jako první duchovní zde i působil. Psal také básně, k Rozdělovu a okolí měl vřelý vztah ...není to velké umění, ale důkaz jeho krásného vztahu k rozdělovské farnosti, k obci ....jeho Potůček ve Volešce se stal motivem k procházce... bez jeho nezměrného úsilí by rozdělovský kostel nikdy nevznikl, jsme mu za mnohé vděčni (!) a vzpomínáme na něho. Jinou cestu zpět do Rozdělova od památného dubu na Beraníku zdobily výhledy na Smečno a na České středohoří ... takže pro vaši inspiraci, třeba na velikonoční putování ... délka cca 7,5 km.

Snímky z putování, včetně mapky zde