Svatý Otec – František

Arcibiskup pražský a primas český Jan Graubner

Kladenský vikariát

Doporučujeme

DONÁTOR – podpora nejen kněží v arcidiecézi

MISÁL

LITURGIE

Fotogalerie farnosti

rajce.net | místo pro vaše fotografie

--- PŘED HÁJECKOU POUTNÍ SEZONOU 2024 ---

I naše farnost se již tradičně připravuje na letošní hájeckou poutní sezónu, tou první bude farní pouť 1. května. A za jakousi duchovní ouverturu můžeme doporučit projít si hájeckou poutní cestu – a to třeba ve dvou částech. Tou první je delší úsek z Prahy, z ul. U Ladronky, do Hostivic (tedy kaple III.–XII.), na této trase jistě potěší a povzbudí návštěva poutního areálu na Bílé Hoře (otevřeno je denně kromě pondělí 10:00-18:30). Etapa měří cca 12 km. Kdo by chtěl vidět i I. kapli, musí začít za Strahovem na Dlabačově a trasu si ještě prodloužit.

Druhou etapu, podstatně kratší (asi 4 km), pak představuje putování z Hostivic (třeba z nádraží Hostivice-Litovice do Hájku, tzn. kaple XVI. – XX.). Místo zaniklých kaplí XVI. a XVII. byly postaveny kovové artefakty připomínající původní kaple. Hostivické kaple slouží k realizaci výstavy pod širým nebem. V současné době velkoformátovým fotografiím Jindřicha Štreita, které by letos měly nahradit motivy Křížové cesty – situace ve světě nás tiskne a pak si také s františkány připomínáme rok 1224, kdy byla sv. Františkovi vtisknuta stigmata. Takže i tímto způsobem je ve zdánlivě sekulární krajině cestou k Panně Marii Hájecké bohatě duchovně prostřeno. Jsme zváni.