Apoštolský administrátor Dominik kardinál Duka OP

Svatý Otec – František

Doporučujeme

 

MISÁL

LITURGIE

Fotogalerie farnosti

rajce.net | místo pro vaše fotografie

Římskokatolická farnost u kostela sv. Václava Kladno-Rozdělov

7. TÝDEN VELIKONOČNÍ

Aktualizováno Neděle, 29 Květen 2022 08:41 Napsal uživatel P. Jaroslav Kučera Neděle, 29 Květen 2022 00:00

  • 29. května --- 7. NEDĚLE VELIKONOČNÍ --- mše v Rozdělově od 8.30, v Buštěhradě  od 10.45 a u sv. Prokopa v Libušíně od 16  hodin.

Ježíš pozvedl oči k nebi a modlil se: „Otče svatý, prosím nejen za své učedníky, ale také za ty, kdo pro jejich slovo uvěří ve mne: ať všichni jsou jedno .... Evangelium – Jan 17,20-26, malba Bernadetta Lopez
  • 30. května • Pondělí / Památka sv. Zdislavy  / mše v 18.00
  • 31. května • Úterý --- SVÁTEK NAVŠTÍVENÍ PANNY MARIE --- mše od 7 hodin
  • 1. června • Středa / Památka sv. Justina, mučedníka / mše od 18 hodin
  • 2. června • Čtvrtek / Čtvrtek po 7. neděli velikonoční / mše od 18 hodin
  • 3. června • Pátek / Památka sv. Karla Lwangy a druhů, mučedníků / První pátek v měsíci měsíci / mše od 18 hodin
  • 4. června • Sobota po 7. neděli velikonoční / mše od 7 hodin
  • 5. června --- SLAVNOST SESLÁNÍ DUCHA SVATÉHO --- mše v Rozdělově od 8.30, v Buštěhradě  od 10.45 a u sv. Prokopa v Libušíně od 16  hodin.
Pořad bohoslužeb v Rozdělově ke stažení stažení zde
Vyšel --- PRŮVODCE BIBLICKOU ANTROPOLOGIÍ --- Při setkání s P. doc. Josefem Hřebíkem, Th.D. S. S. L. v sakristii se občas stočila řeč na to, na čem právě pracuje, co jej zaujalo. A již delší dobu mluvil o překladu průvodce biblickou antropologií CO JE ČLOVĚK (v italském originálu Che cosa è l'uomo?). Říkal, že překlad je náročný, tak jako sám text, ale duchovně „košatý“, inspirativní a zejména krásný. A my máme radost, že kniha je v kvalitním českém překladu na knižním pultě Karmelitánského nakladatelství a že se na jejím překladu podílel kněz, který často slouží u oltáře v rozdělovském kostele. Děkujeme
 

--- NOVÝ ZVON U SV. JIŘÍ NAD LIBUŠÍNEM ---

Aktualizováno Pondělí, 23 Květen 2022 13:55 Napsal uživatel P. Jaroslav Kučera Pondělí, 23 Květen 2022 13:38

Ochráncům přírody, kteří působí na hradišti u svatého Jiří, chyběl ve zvonici zvon. A tak se snažili nějaký zvon do zvonice získat.

Podařilo se. V pátek 20. května byl nový zvon do zvonice zavěšen pod vedením pana zvonaře Manouška. Několikaleté úsilí Českého svazu ochrany přírody Kladensko bylo korunováno úspěchem. Historicky cenný zvon z roku 1504, který ve zvonici přežil I. i II. světovou válku nepřežil devadesátá léta. Byl zcizen v roce 1996.

Číst dále: --- NOVÝ ZVON U SV. JIŘÍ NAD LIBUŠÍNEM ---

   

POSVÁTNÉ PODŘIPSKO --- DOKSANY A ROUDNICE --- (21. 5. 2022)

Aktualizováno Neděle, 22 Květen 2022 17:46 Napsal uživatel P. Jaroslav Kučera Sobota, 21 Květen 2022 17:49

setkání se  spiritualitou premonstrátek v Doksanech--- tam také mše svatá --- poté historické letokruhy kláštera, ve kterých zaznamenány ozvěny života sv. Anežky České. Odpoledne návštěva probošství v Roudnici nad Labem --- tam duchovní odkaz biskupa Jana z Dražic ... gotická nástěnná malba Stromu života; podle některých badatelů právě v Roudnici vznikl překlad Písma svatého do češtiny ... a zaujaly i nové umělecké artefakty, třeba dvě antependia od textilní výtvarnice Evy Brodské, nebo památný  Staroboleslavský praporec od českého malíře Otakara Nejedlého z roku 1905 (je na něm vyobrazena historická podoba náměstí v Roudnici),  v Doksanech to byl zase oltář a pulpit od německého autora †Egino Weinerta ...  V Roudnici měli také troje KŘTINY ...

Číst dále: POSVÁTNÉ PODŘIPSKO --- DOKSANY A ROUDNICE --- (21. 5. 2022)

   

Napsali jsme do Buštěhradského zpravodaje --- Namísto morového sloupu obraz ---

Aktualizováno Úterý, 03 Květen 2022 08:14 Napsal uživatel Vladimír Přibyl Úterý, 03 Květen 2022 07:46

Když jsme loni v listopadu prohlíželi nečetný obrazový fond kostela v Buštěhradě, na první pohled mě zaujal obraz, který sice nevyniká kdovíjakou výtvarnou hodnotou, je však starobylý a jeho téma v regionu ojedinělé. Čtenář se setkal na svých cestách s morovými sloupy či sousošími, která dodnes umělecky dotvářejí mnohá náměstí. Naši předci je vztyčovali jako prosebné „přímluvce“ v truchlivých dobách, kdy řádil mor v roce 1680 a pak v období 1713–1715. Smrtonosná byla pro náš kraj epidemie zejména roku 1680. Neznám sice údaje z Buštěhradu, dobové matriky se nedochovaly, ale třeba v nedalekém františkánském klášteře v Hájku zemřelo během léta šest řeholníků, tedy téměř polovina jeho osazenstva; v blízkém Slaném podlehlo moru na 400 obyvatel, podobný rozsah tragédie byl patrně i v Buštěhradě a okolí.

Číst dále: Napsali jsme do Buštěhradského zpravodaje --- Namísto morového sloupu obraz ---

   

Františkánský klášter v Hájku - obrazové střípky z novější historie

Aktualizováno Pátek, 22 Duben 2022 09:23 Napsal uživatel Administrator Pátek, 22 Duben 2022 09:18

ZAČÍNÁ POUTNÍ SEZÓNA V HÁJKU. V sobotu 30. 4. se opět scházejí poutníci ve františkánském Hájku ... a snad je na místě publikovat několik obrazových střípků z novější historie putování do Hájku k Panně Marii, vraťme se do doby, kdy se ještě sloužila mše svatá v refektáři, na dřevěné podlaze ... mnozí háječtí poutníci z té doby již odešli ... † P. Bořivoj Bělík z Rozdělova, † P. Jaroslav Ptáček z Unhoště, † P. Josef Moulík z Úhonic, † P. Michal Pometlo ofm od Panny Marie Sněžné, unhošťský kostelník † Karel Sedláček, správce Hájku † Jiří Lang se svým vlčákem Arnoštem a další † věrní poutníci (RIP)

Číst dále: Františkánský klášter v Hájku - obrazové střípky z novější historie

   

Strana 1 z 47

<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>