Římskokatolická farnost u kostela sv. Václava Kladno-Rozdělov

Nová publikace o kostele sv. Mikuláše v Hnidousích

Aktualizováno Středa, 05 Červen 2013 12:07 Napsal uživatel Administrator Středa, 05 Červen 2013 11:52

Zájemce o církevní dějiny Kladna rozhodně potěší nová publikace vydaná u příležitosti 100. výročí postavení kostela sv. Mikuláše v Hnidousích. Autoři ing. Pavel Marek, PhDr. Jakub Pavlík a František Baďura se postupně zabývají stavbou kostela, jeho uměleckým zařízením (zvony a varhany) a připomínají také římskokatolické kněze, kteří v Hnidousích působili (např. ThDr. Ladislav Šinkmajer, P. Zdeněk Korejs atd.). Kvalitně vytištěná knížečka, kterou doprovází celá řada pěkných historických fotografií, má působivou grafickou úpravu; vydání podpořilo Statutární město Kladno. Kontakt na autory - Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Ukázka z publikace

 

24. 5. 2013 Rozdělovská Noc kostelů 2013

Aktualizováno Pondělí, 03 Červen 2013 05:51 Napsal uživatel Tomáš Linhart Neděle, 26 Květen 2013 10:02

V rámci letošní Noci kostelů otevřelo své brány více než 1300 kostelů a modliteben, do nichž si našli cestu desetitisíce zvídavých návštěvníků z řad nejširší veřejnosti. Po třetí v řadě se zapojila i naše rozdělovská farnost. Vytvoření pestrého večerního programu předcházelo úsilí všech zainteresovaných organizátorů a účinkujících včetně „kormidelníka“ pana faráře Jaroslava Kučery, který své posádce určoval správný směr společného snažení. V pátek večer se po rozezvučení zvonů ve věži kostela počal pečlivě připravovaný program realizovat. Mše svatá s Loretánskými litaniemi nás všechny přítomné uvedla do rozmanitého večera, který úvodním slovem zahájil otec Jaroslav společně s usměvavou průvodkyní celým večerem – Martinou Vermachovou.

Číst dále: 24. 5. 2013 Rozdělovská Noc kostelů 2013

   

Vycházejí svatodušní PRAMENY

Napsal uživatel Tomáš Mandlík Pondělí, 13 Květen 2013 15:55

V tiskárně na slánském rynku tiskneme další číslo farního časopisu PRAMENY. Vedle dalšího pokračování z cyklu Základy víry od P. Josefa Hřebíka – třetí zamyšlení o významu Panně Marii, přinášíme rozhovor se spoluzakladatelem cyrilometodějských poutí – františkánským terciářem Františkem Reichelem a rozdělovským poutníkem Jiřím Horským, v květnových dnech možná čtenáře zaujme příběh jedné ruské ikony. Následuje již tradiční kronika farnosti a vše uzavírá kalendárium. Časopis by měl být k dispozici na stolku v kostele o Svatodušní neděli. Zájemci si jej mohou přečíst již dnes zde.

   

12. 5. 2013 - Křest Martina Tadeáše v Rozdělově

Aktualizováno Pondělí, 13 Květen 2013 05:52 Napsal uživatel Tomáš Linhart Neděle, 12 Květen 2013 19:56

7. neděle velikonoční - při dětské mši svaté byl pokřtěn malý Matin Tadeáš Pšenák. Vyprošujeme hojnost Božího požehnání a ochranu Panny Marie celé rodině.

Více snímků zde

   

8. 5. 2013 - Farní výprava za augustiniány u sv. Tomáše v Praze

Aktualizováno Neděle, 26 Květen 2013 18:03 Napsal uživatel Tomáš Linhart Neděle, 12 Květen 2013 16:32

Početná skupinka rozdělovských farníků přijala pozvání od bratří augustiniánů a vypravila se vlakem do pražského kostela sv. Tomáše na Malé Straně. Někteří se připojili až před kostelem, kde nás všechny srdečně přivítal P. Juan Provecho, OSA, který před půl rokem navštívil se svým spolubratrem P. Vítem Marciniecem, OSA naší farnost. Setkání bylo tehdy spontánní … srdečné. V podobném duchu se neslo i naše pražské navštívení. Po shlédnutí rajského dvora se studnou, která upoutala zejména nejmladší poutníky jsme prošli klášterním ambitem do sakristie a pak do úchvatného kostela, ve kterém se snoubí prvky gotiky, renesance a baroka. Strop hlavní lodi zdobí fresky s výjevy ze života sv. Augustina, které jsou považovány za vrchol tvorby Václava Vavřince Reinera, zatímco kupoli krášlí motivy Krista a sv. Tomáše s apoštoly. Hlavní oltář dle návrhu Kiliána Ignáce Dienzenhofera s kopiemi obrazů Petra Pavla Rubense je magnetem pro oko snad každého návštěvníka. Dále jsme vystoupali točitým schodištěm do rozsáhlé knihovny s mnoha starobylými spisy a brzy nato jsme se kochali pohledem na nádherné barokní varhany, na které Pavla Rejhonová krátce zahrála. Následně naše kroky vedly do zřejmě nejstarší církevní stavby na Malé Straně - klášterní kaple sv. Barbory, kde jsme spočinuli při modlitbě a zpěvu mariánských písní. Poté jsme si odpočinuli ve farní klubovně, kde jsme v přátelských hovorech krátce pojedli a občerstvili se na cestu domů. Někteří z nás ještě putovali do nedalekého kostela Panny Marie Vítězné se světoznámým Pražským Jezulátkem. Velké poděkování patří hostiteli - otci Juanovi, který nám byl skvělým průvodcem klášterním komplexem bratří augustiniánů. Deo Gratias.

Další snímky od Jana Žofáka je možné shlédnout zde

   

Strana 16 z 33

<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Další > Konec >>