Svatý Otec – František

Doporučujeme

 

Arcibiskup Dominik kardinál Duka OP

Fotogalerie farnosti

rajce.net | místo pro vaše fotografie

Výuka náboženství

 

Scházíme se v pátek odpoledne. Děti se dělí podle věku na tři skupinky: Nejmladší (tj. předškolní a první třída) a prostřední (cca 2. - 5. třída) se schází od 14.00 do 15.00 a nejstarší skupinka potom od 15.00 do 16.00 pod vedením otce Jaroslava. O první dvě skupinky se v poslední době staraly Lydie Mlchová a Veronika Mandlíková.

A jak takové naše páteční setkání vypadá? Na začátku každého setkání se všichni v kruhu společně pomodlíme (snažíme se děti vést k modlitbě vlastními slovy) a zazpíváme pár písniček s kytarou. Potom se rozdělíme a nejmladší si odcházejí vyprávět o Pánu Bohu, o příbězích z Bible a malovat nebo něco tvořit. Ti starší - protože už umí psát - si kromě povídání o nejrůznějších tématech i luští různé hádanky a křížovky nebo dramatizují příběhy z Bible nebo ze života. Velkou pomocí jsou perfektně připravené učebnice i s pracovními listy. Každý druhý rok se věnujeme přípravě k Prvnímu sv. přijímání.

Rádi uvítáme kohokoli, kdo by nám chtěl v práci s dětmi pomoci - občas nám výuku kříží nějaké rodinné nebo pracovní povinnosti, a tak by bylo skvělé, pokud bychom měly nějakou pomocnou ruku. Zveme mezi nás také všechny další děti, které by se k nám chtěly přidat, dozvědět se něco o Pánu Bohu, zazpívat si i poznat nové kamarády.

Veronika Mandlíková (veronika.mandlikova@email.cz) a Lydie Mlchová

Další informace – P. Jaroslav Kučera, tel. 312 264 513, Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

 

 

Ke čtení a zábavě doporučujeme

Cesty katecheze. Revue pro katechetiku a náboženskou pedagogiku