Svatý Otec – František

Arcibiskup pražský a primas český Jan Graubner

Doporučujeme

 

MISÁL

LITURGIE

Ex libris Jan Lebeda

Ex libris Jan Lebeda

Fotogalerie farnosti

rajce.net | místo pro vaše fotografie

Vítejte na webu Římskokatolické farnosti u kostela sv. Václava Kladno-Rozdělov

Pozvání na dětské zpívání

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Aktualizováno Úterý, 09 Říjen 2012 19:14 Napsal uživatel Pavla Rejhonová Úterý, 09 Říjen 2012 00:00

KDY – Pravidelné zkoušky dětské scholičky se konají vždy v pátek v 15:00 po náboženství mladších dětí v učebně na faře. Zpívání trvá cca 45 minut, tj. 15:00 – 15:45. Zpívání se nekoná během prázdnin, tj. v termínu kladenských jarních prázdnin na přelomu února a března.

 

NÁPLŇ – S dětmi se naučíme nové duchovní písně k liturgii, které budeme zpívat při dětských mších; na lidových písních budeme procvičovat základy intonace, různá říkadla a pohybové hry nám pomohou k trénování rytmu. Když budeme unavení, zabavíme se nějakou pohybovou ukazovací písničkou. Podle věku a možností dětí si časem ukážeme i psaní not. Děti které hrají na nějaký hudební nástroj (např. flétničku) mohou hrát s námi, v nacvičovaných písních pro ně určitě najdeme uplatnění.Repertoár scholy přizpůsobím stáří a schopnosti dětí s ohledem na případnou budoucí spolupráci s chrámovým sborem.

Kontakt –  Pavla Rejhonová, Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

 

Byli jsme při tom … dějiny premonstrátů v regionu

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Aktualizováno Pátek, 05 Říjen 2012 18:54 Napsal uživatel Vladimír Přibyl Čtvrtek, 04 Říjen 2012 17:34

Slánské rozhovory 2012 proběhly v úterý 2. října v refektáři kláštera bosých karmelitánů ve Slaném a posléze v klášteře sester premonstrátek v Doksanech. Setkání, kterého se zúčastnili mnozí rozdělovští farníci včele s rozdělovským farářem a okrskovým vikářem P. Jaroslavem Kučerou, pootevřelo pomyslné dveře do řádové historie premonstrátek v regionu. V úvodním bloku přivítal na sedmdesát účastníků konference strahovský opat mons. Michael Pojezdný O.Praem., který zdůraznil potřebu znát historii své země, regionu. Poučná byla i současnost kláštera v Doksanech, který byl po zrušení za Josefínských reforem obnoven v roce 1998 – s dnešním životem v klášteře seznámila posluchače převorka kláštera s. Alberta. Závěrečnou pomyslnou tečkou bohatého programu byl varhanní koncert Vladimíra Roubala v doksanském kostele, kterého doprovázel houslista Emanuel Ranný. 
Snímky Pavla Vychodila z konference zde

   

Sbory zpívají pro Hospic - čtvrtek 4. 10.

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Napsal uživatel Pavla Rejhonová Pondělí, 01 Říjen 2012 19:28

Ve čtvrtek 4. října v 19 hodin jste srdečně zváni do kostela Nanebevzetí Panny Marie na náměstí Starosty Pavla na benefiční koncert duchovní hudby – Sbory zpívají pro Hospic. Koncert ve spolupráci s Arciděkanstvím Kladno pořádá Hospic knížete Václava, o.p.s., a vystoupí na něm sedm kladenských pěveckých souborů – od dětského sboru Sluníčko přes husitský sbor a chrámové sbory působící na Kladensku až po ženský pěvecký sbor Smetana, mužský sbor Smetana-Slovanka a Hornický pěvecký sbor. Večerem bude provázet Jan Polívka a dobrovolné vstupné je určené k podpoře na Kladensku nově vznikajícího domácího hospicu. V rámci programu vystoupí s několika písněmi také rozdělovský chrámový sbor. Srdečně vás na tuto akci zveme hned ze dvou důvodů: V první řadě je třeba připomenout, že koncerty takového rozsahu se běžně na Kladensku nepořádají; vždyť účinkovat bude na sto padesát zpěváků a zpěvaček. A za druhé – svou účastí a i drobným příspěvkem podpoříte dobrou a velmi potřebnou aktivitu, která v Kladně a jeho okolí doposud chyběla.

Plakátek ke stažení zde

   

Podzimní PRAMENY v tiskárně

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Aktualizováno Neděle, 23 Září 2012 16:26 Napsal uživatel Tomáš Mandlík Neděle, 23 Září 2012 11:31

Vychází podzimní číslo farního časopisu Prameny, ve kterém si úvodním textem připomínáme úmrtí významného kardinála Carlo Maria Martiniho, následuje další část z bloku Základy víry od Josefa Hřebíka - Co je křesťanská víra? … přinášíme první část dějin školských sester z kongregace Notre Dame na Kladně od Stanislava Krajníka – Vezmi to dítě a vychovej je. Čtenář zde nalezne informace z farnosti a praktické kalendárium. Na stolku ve farnosti by měl být časopis dispozici o Svátku sv. Václava. Ke stažení ve formátu PDF zde

   

Koncert k nedožitým 85. narozeninám Jána Čambála – neděle 16. září

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Aktualizováno Neděle, 02 Září 2012 19:16 Napsal uživatel Pavla Rejhonová Neděle, 02 Září 2012 19:00

V neděli 16. září 2012 v 17 hodin se uskuteční v rozdělovském kostele sv. Václava "Slavnostní koncert k nedožitým 85. narozeninám Jána Čambála", dlouholetého rozdělovského regenschoriho. Koncert za podpory Magistrátu města Kladna připravují společně zpěváci z Chorus Carolinus, Rozdělovského chrámového sboru a další bývalí členové a členky Schola Cantorum Sanctae Caeciliae.

Na programu zazní písně a skladby, které se Scholou před lety nacvičil sbormistr Ján Čambál. Vedle několika drobnějších duchovních skladbiček budou značnou část programu tvořit Čambálovy dramatické zpěvy. Ty vznikaly na texty z Písma postupně v průběhu let 1955 až 1964 původně pro sólový tenor a varhany, později je Ján Čambál rozepsal pro tenor, smíšený sbor a varhany. V rámci koncertu bude také představeno nové CD s těmito dramatickými zpěvy, nazvané "Cantica drammatica". CD natočilo letos v březnu na šedesát zpěváků a zpěvaček z okruhu "bývalých Cecilek" a stávajících členů rozdělovského chrámového sboru a souboru Chorus Carolinus pod vedením Karla Procházky. Ten také bude řídit spojené sbory při slavnostním koncertu, varhanního doprovodu se ujme Ludmila Švarcová a celým koncertem bude provázet Martina Vermachová. Srdečně zveme! Plakátek ke stažení zde.
Vzhledem k tomu, že by Ján Čambál oslavil své 85. narozeniny v pondělí 17. září, bude za něj v tento den v rozdělovském kostele sloužena večerní mše svatá.

   

Strana 35 z 48

<< Začátek < Předchozí 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 Další > Konec >>