Svatý Otec – František

Arcibiskup pražský a primas český Jan Graubner

Doporučujeme

 

MISÁL

LITURGIE

Ex libris Jan Lebeda

Ex libris Jan Lebeda

Fotogalerie farnosti

rajce.net | místo pro vaše fotografie

Vítejte na webu Římskokatolické farnosti u kostela sv. Václava Kladno-Rozdělov

Slavnost Těla a krve Páně - 7. 6. 2012

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Aktualizováno Neděle, 10 Červen 2012 11:48 Napsal uživatel Administrator Neděle, 10 Červen 2012 11:34

Každoročně si v měsíci červnu připomínáme význam eucharistie v církvi; vstupem do tohoto období byla Slavnost Těla a krve Páně, kterou jsme v Rozdělově slavili ve čtvrtek 7. června. Mši svatou celebroval rozdělovský farář P. Jaroslav Kučera s kanovníkem u Kolegiátní kapituly Všech svatých na Hradě pražském P. Josefem Hřebíkem, Th.D.

Fotografie naleznete v galerii Jiřího Horského

 

Rozdělovská Noc kostelů 2012

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Aktualizováno Úterý, 05 Červen 2012 15:06 Napsal uživatel Tomáš Linhart Neděle, 03 Červen 2012 00:00

Po loňském premiérovém a úspěšném zapojení rozdělovské farnosti do Noci kostelů, byl i ten letošní výzvou k vytvoření pestrého a působivého programu pro nejširší veřejnost. Do rozsáhlých příprav se s notným předstihem zapojili farníci rozmanitého věkového spektra v čele s rozdělovským farářem Jaroslavem Kučerou. Úsilí organizátorů začalo přinášet své ovoce již v pátek odpoledne, kdy za zvuků dopadajících kapek deště a kroků rodičů přibíhaly jejich ratolesti na programový blok přizpůsobený Mezinárodnímu dni dětí.

Po úvodním slovu, ve kterém P. Jaroslav Kučera přiblížil život sv. Václava těm nejmladším, následovaly radostné zpěvy dětské scholičky pod vedením Pavly Rejhonové. Další okamžiky patřily pohybovým aktivitám a tvůrčí činnosti dětí při hrách přizpůsobených různým věkovým kategoriím. Na zahradě i na faře děti předvedly své výkony při skákání v pytli, chození po laně, leteckém turnaji vlastnoručně vyrobených vlašťovek či pojídání koblihy zavěšené na provázku bez dopomoci rukou, za které si vysloužily razítka do svých rytířských dekretů. Odměnou jim pak byly chutné perníčky. Zatímco uvnitř kostelíka kontinuálně probíhala hra pro starší děti „Po stopách sv. Václava“ a též i ukázka varhan přizpůsobená zvídavým dětem.

 

Číst dále: Rozdělovská Noc kostelů 2012

   

Konference – Lidický farář P. Josef Štemberka

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Aktualizováno Čtvrtek, 24 Květen 2012 05:05 Napsal uživatel P. Jaroslav Kučera Středa, 23 Květen 2012 18:31

Memento Lidice o. p. s. pořádá v sobotu 9. června 2012 Mezinárodní seminář Lidický farář P. Josef Štemberka; zahájení v 10 hodin ve středisku Oáza v Lidicích.

Na konferenci zazní příspěvky: Život P. Josefa Štemberky (Simona Rutarová), P. Josef Štemberka a 10. červen 1942 (Eduard Stehlík), Lidická tragédie a dnešek (Tomáš Holub); Ernst Uhl promluví na téma Čím jsou Lidice pro Brémy … Pozvánka na setkání ke stažení zde.

   

Vychází svatodušní PRAMENY

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Aktualizováno Pondělí, 21 Květen 2012 18:08 Napsal uživatel Tomáš Mandlík Pondělí, 21 Květen 2012 17:48

Do tiskárny ve Slaném jsme předali další číslo našeho farního časopisu Prameny, který je věnován zejména světlé památce P. Bořivoje Bělíka, v bloku Služebník užitečný se s ním setkáme ve vzpomínkách jeho přátel. Čtenáře nepochybně zaujme i stať biblisty P. Josefa Hřebíka, který se v třetím pokračování cyklu Základy víry zabývá právě palčivou otázkou … Co je to víra? Tomáš Linhart připomíná chronologicky jarní akce farnosti, Pavla Rejhonová nás seznamuje s úsilím o záchranu varhan v kostelíku sv. Jiří v Libušíně a vše uzavírá užitečné kalendárium.

Na stolku v kostele by měl být časopis o neděli svatodušní; již dnes si jej můžete přečíst zde.

   

Putovali jsme k Božímu hrobu – sobota 12. 5. 2012

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Aktualizováno Sobota, 12 Květen 2012 19:48 Napsal uživatel Administrator Středa, 02 Květen 2012 18:15

Ani trvalý a hustý ranní déšť neodradil skupinu poutníků vyrazit k Božímu hrobu nad Kvíčkem u Slaného, na zastávce v u kostela v Kladně v Rozdělově se nás sešlo sedm. Při vystoupení na zastávce ve Smečně zněly zvony kostela, smečenský farář nás takto přivítal. Jak posléze poznamenala jedna z poutnic, zvuk zvonů rozehnal mraky, takže po zbytek cesty již na nás nespadla ani kapka. Zaujala prohlídka smečenského kostela – původní barevná výzdoba, Platzerova socha sv. Jana Nepomuckého, barokní pozitiv, záklopové stropy oratoří a poutníci si neodpustili ani poněkud dobrodružný sestup s rozžatými svícemi do kostnice. Po požehnání na cestu jsme opět za zvuku zvonu vykročili do jarní zelené krajiny. Putovali alejí k Prokešovu pramenu v bývalých lázních Šternberk, následovala cesta do Přelíce s pěknými výhledy na Smečno, v Přelíci zastávka u starobylého kostela sv. Petra a Pavla. Odtud po zelené do Kvíce, Kvíčku a pak okolo sokolovny vzhůru k Božímu hrobu. Cestou přibývali další poutníci na kolech i motorizovaní, v závěru se nás tak u Božího hrobu sešlo patnáct. Krátký výklad, duchovní slovo a pak společná modlitba vše zakončila. Deo gratias! Materiální tečkou bylo pro některé posezení ve slánském pivovaru Antoš. Další snímky v galerii Jiřího Horského  … více o slánském Božím hrobě zde

 

 

   

Strana 37 z 48

<< Začátek < Předchozí 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 Další > Konec >>