Svatý Otec – František

Arcibiskup pražský a primas český Jan Graubner

Kladenský vikariát

Doporučujeme

DONÁTOR – podpora nejen kněží v arcidiecézi

MISÁL

LITURGIE

Fotogalerie farnosti

rajce.net | místo pro vaše fotografie

Vítejte na webu Římskokatolické farnosti u kostela sv. Václava Kladno-Rozdělov

K Panně Marii Nanebevzaté do Hájku – 20. 8. 2011

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Aktualizováno Neděle, 11 Prosinec 2011 12:01 Napsal uživatel Tomáš Linhart Sobota, 20 Srpen 2011 20:40

Dne 20.8.2011 byla ve františkínském klášteře v Hájku – poutním místě Kladenského vikariátu – slavena mše ze svátku Nanebevzetí Panny Marie. Za krásného, slunečného počasí připutovala řada bratří a sester, mnozí také z naší rozdělovské farnosti. Hlavním celebrantem byl kladenský okrskový vikář P. Jaroslav Kučera, který při homilii nejprve vzpomněl na mladé poutníky v Madridu, kde v jednotě prožívají jedinečné okamžiky v rámci Světových dnů mládeže. V kontextu s radostným mládím také připomněl, že my všichni se máme snažit uchovat živou naději a to v jakkoliv těžké životní situaci. Vždy můžeme utíkat k nebeské Matce - Panně Marii, která je mocnou přímluvkyní a ochránkyní. K té která v náručí nosila věčné světlo – Ježíše Krista a nás již předešla ve slávě do nebeské vlasti. Po mši bezprostředně následoval průvod do Loretánské kaple, kde proběhla, a to  již tradičně, mariánská pobožnost - zpěv Mariánských litanií. Na závěr jsme se společně sešli u pohoštění v refektáři, kterému předcházelo vřelé a laskavé pozvání správců kláštera – manželů Langových. Z úst P. Jaroslava Ptáčka zde také zazněla gratulace P. Jaroslavovi Kučerovi k jeho narozeninám (21. 8.) a též pozvání na hlavní hájeckou pouť (10. 9. 11) ke svátku Narození Panny Marie, kterou bude slavit arcibiskup pražský Dominik Duka.

 

V Hájku jsme si připomněli 60. výročí kněžství P. Jaroslava Ptáčka O.Cr.

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Aktualizováno Neděle, 31 Červenec 2011 11:49 Napsal uživatel Administrator Sobota, 09 Červenec 2011 00:00

Františkánský klášter v Hájku – není snad vhodnějšího místa na kladenském vikariátu k poděkování za 60. výročí kněžství P. Jaroslava Ptáčka. A tak se v sobotu 9. července sjely do Hájku desítky hájeckých poutníků, bývalých farníků a přátel, aby tak společně Pánu poděkovali za šedesát let kněžství P. Jaroslava Ptáčka, který dlouhou dobu působil v unhošťské farnosti. V úvodu bohoslužby připomněl P. Jaroslav Ptáček internované kněze v Hájku – jim byla také mše zasvěcena; tentokrát přiblížil životní běh P. Čtveráka, kterému totalitní režimy nacismu a komunismu neumožnily vykonávat řádnou kněžskou službu a který byl také v Hájku internován. Po liturgických čtení ze Svátku Navštívení Panny Marie následovala homilie, ve které připomněl P. Jaroslav Ptáček tři proslulá mariánská poutní místa - Lurdy, Fatimu a La Salettu, jejichž duchovní odkaz zformuloval do tří mariánských poselství, výzev do tohoto času. Po Mariánských litaniích v Loretánské kapli, před památnou sochou Panny Marie Hájecké, poděkoval P. Jaroslavu Ptáčkovi za práci na kladenském vikariátu okrskový vikář P. Jaroslav Kučera z Kladna – Rozdělova; za správu kláštera v Hájku a za hájecké poutníky promluvila Alena Langová, která podtrhla skutečnost, že to byl právě P. Jaroslav Ptáček, který společně s rozdělovským farářem P. Bořivojem Bělíkem stáli u znovuzrození kláštera po dlouholeté nucené odmlce. A za to, že dnes Hájek – hlavní poutní místo kladenského vikariátu – duchovně žije a vítá během roku poutníky, vděčíme také právě jemu. Deo gratias.

   

Rozdělovští farníci otci Josefu Hřebíkovi k 30. výročí kněžského svěcení

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Aktualizováno Sobota, 09 Červenec 2011 14:50 Napsal uživatel Administrator Úterý, 28 Červen 2011 00:00

 

Vážený otče Josefe, záměrně neříkáme Vaše Milosti, jsi přece také kanovníkem, neříkáme pane docente, a jsi přece docentem na Katolické teologické fakultě UK, ale dovolujeme si Tě dnes bratrsky oslovit otče Josefe. V tomto našem farním společenství, do kterého patříš, by totiž oficiální oslovení neodpovídalo našemu bratrskému a vděčnému vztahu k Tobě … a jsme také přesvědčeni … že idea otce, tedy ne podle těla, ale podle ducha, idea otce jako mistra, který vede svého učedníka, idea otce jako duchovního vůdce, který pečuje o duši svého žáka a idea otce jako vychovatele, který předává instrukce a morálku svému nebo cizímu dítěti (srv. Evelyne Sullerot), akademické a kanonické tituly jednoznačně přesahuje …

Číst dále: Rozdělovští farníci otci Josefu Hřebíkovi k 30. výročí kněžského svěcení

   

Vychází další číslo farního časopisu – „letní“ Prameny (3/2011)

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Aktualizováno Pondělí, 13 Červen 2011 17:24 Napsal uživatel Tomáš Mandlík Pondělí, 13 Červen 2011 16:32

V letním čísle farního časopisu Prameny čeká na čtenáře několik zajímavých článků – ohlédnutí za Nocí kostelů 2011 v rozdělovském kostele, reportáž z velikonočního putování do Horní Lužice – Jutry w Serbach. Pokračuje i další Krátké zastavení s varhanami a mnoho krátkých zpráv z farnosti. Vše uzavírá užitečné letní kalendárium událostí v rozdělovském kostele. Ke stažení ve formátu PDF (1,09 MB) zde

 

   

5. 6. První svaté přijímání

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Aktualizováno Středa, 08 Červen 2011 20:12 Napsal uživatel P. Jaroslav Kučera Úterý, 11 Květen 2010 14:54

Při slavnostní mši svaté 5.6. přistoupil k Prvnímu svatému přijímání Michal Patera, Nikola Rejlová, Filip Molhanec, Eva Hanáková, Matyáš Trousil, Anička Vinklárková a Magdalena Pastrňáková. Rádi bychom jim popřáli, aby jim tento slavnostní den zůstal navždy v paměti a aby z této svátosti čerpali po celý život. Fotografie v galerii.

 

   

Strana 52 z 57

<< Začátek < Předchozí 51 52 53 54 55 56 57 Další > Konec >>