Svatý Otec – František

Arcibiskup pražský a primas český Jan Graubner

Kladenský vikariát

Doporučujeme

DONÁTOR – podpora nejen kněží v arcidiecézi

MISÁL

LITURGIE

Fotogalerie farnosti

rajce.net | místo pro vaše fotografie

Vítejte na webu Římskokatolické farnosti u kostela sv. Václava Kladno-Rozdělov

Kniha o salesiánu Antonínu Roubalovi – 12. 2. 2013

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Aktualizováno Neděle, 03 Únor 2013 20:11 Napsal uživatel Administrator Neděle, 03 Únor 2013 15:17

V úterý 12. 2. 2013 bude v 18 hodin ve Sládečkově muzeu v Kladně představena publikace Antonín Roubal botanik a salesián. Publikaci bude poté možné zakoupit v kladenském muzeu. O salesiánu Antonínovi Roubalovi (*1925, † 1993) naleznete více v článku, který napsal Lukáš Krinke – viz Prameny 3/XII. z roku 2008, který je také dostupný na webu farnosti. Autor stál také za vydáním nové užitečné knihy, která je svědectvím o životě našeho předního botanika, který byl nucen žít v ústraní.

Pozvánka k rozeslání dalším zájemcům zde

 

Udělování svátosti nemocných v rozdělovském kostele – 11. 2. 2013

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Aktualizováno Neděle, 03 Únor 2013 14:18 Napsal uživatel P. Jaroslav Kučera Neděle, 03 Únor 2013 14:05

O památce Panny Marie Lurdské v pondělí 11. 2. 2013, v den, kdy si svět připomíná XXI. Světový den nemocných, bude při liturgii mše svaté v rozdělovském kostele udělována svátost nemocných. Světový den nemocných se z podnětu papeže bl. Jana Pavla II. slaví od roku 1993. V roce 1858 se v Lurdech v tento den poprvé zjevila Panna Maria chudé a nemocné čtrnáctileté Bernadettě Soubirousové. Od té doby se Lurdy staly symbolem Panny Marie, poutním místem, které je navštěvováno nemocnými z celého světa.

Světový den nemocných připomíná utrpení a nemoc jako něco, co k lidskému životu patří, ačkoli svět medií se snaží tento moment potlačit, nepřipouštět si jej • Svátost pomazání nemocných uděluje zvláštní milost, která nemocnému mnohem důvěrněji spojuje s Kristovým utrpením, k jeho vlastnímu prospěchu a k prospěchu celé církve, dává mu posilu, pokoj a odvahu …Mše svatá v kostele sv. Václava v Kladně – Rozdělově od 18 hodin.

   

XXVIII. FARNÍ BESEDA / Slovo Boží a slovo lidské (VIII.) – pátek 7. prosince

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Aktualizováno Sobota, 01 Prosinec 2012 13:03 Napsal uživatel Administrator Pátek, 23 Listopad 2012 14:01

Již poosmé se setkáme se starozákonním biblistou s Doc. Josefem Hřebíkem, Th.D.,S.S.L. V rámci Roku víry se budeme věnovat starozákonní postavě Abraháma, přednášku jsme nazvali  Abrahám - Otec věřících. Beseda proběhne v učebně Římskokatolické farnosti u kostela sv. Václava Kladno – Rozdělov v pátek 7. prosince 2012 od 19 hod. Setkání zahájíme koncelebrovanou mší svatou v 18 hodin, jste srdečně zváni. Pozvánka k rozeslání dalším zájemcům – zde.

   

Vychází další číslo farního časopisu PRAMENY

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Aktualizováno Sobota, 01 Prosinec 2012 15:43 Napsal uživatel Tomáš Mandlík Pondělí, 26 Listopad 2012 17:16

Ve slánské tiskárně se tiskne další číslo farního časopisu PRAMENY. Vedle pátého pokračování z cyklu Základy víry od P. Josefa Hřebíka, který je věnován Panně Marii, a dokončení kladenské historie řeholnic školských sester de Notre Dame od Stanislava Krajníka, přinášíme rozhovor s památkářkou Ing. arch Volfovou o opravě památné dřevěné zvonice nad Libušínem. Následuje již tradiční kronika farnosti a vše uzavírá kalendárium. Časopis by měl být k dispozici na stolku v kostele o První adventní neděli. Zájemci si jej mohou přečíst již dnes zde.

   

9. listopadu – XXVII. farní beseda P. Juan Provecho, OSA … O Španělsku, Praze a augustiniánech…

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Aktualizováno Sobota, 10 Listopad 2012 21:10 Napsal uživatel Tomáš Linhart Úterý, 23 Říjen 2012 18:39

XXVII. Farní besedě, na kterou přijali pozvání kněží žebravého řádu bratří sv. Augustina z farnosti sv. Tomáše na Malé Straně v Praze, předcházela jako obvykle koncelebrovaná mše svatá. Hlavní celebrant, původem ze Španělska – P. Juan Provecho, OSA vyjádřil spontánně svou touhu po přátelství a jednotě, když před svatým přijímáním kráčeje hlavní uličkou od oltáře, srdečně přál přítomným pokoj stisknutím ruky. Tímto láskyplným gestem potvrdil slova svého polského spolubratra P. Víta Mariusze Marciniece, OSA, který při své homilii v den svátku Posvěcení lateránské baziliky vzpomněl římského biskupa i kněží, kteří jsou na základě Boží milosti vysláni, aby byli chrámem svatosti a milosti pro druhé. V učebně poté P. Juan Provecho kromě údajů geografických a historických, nastínil nelehký běh života v současném Španělsku. V druhé polovině barvitého povídání se bratři vrátili k souvislostem vzniku řádu a příchodu augustiniánů do země České. Zaměřují se zejména na duchovní správu a školství. Pohovořili o mateřské a základní škole sv. Augustina v Praze 4, přičemž naznačili vize budoucí. Obšírněji nás pak seznámili se zajímavou spiritualitou řádu.

P. JUAN PROVECHO, OSA (* 1970 León, Španělsko). V roce 1995 absolvoval teologii na Pontificia Universita Comillas v Madridu a byl vysvěcen na kněze řádu bratří sv. Augustina (Ordo sancti Augustini, OSA). V roce 1997 byl řádem poslán do České republiky, aby zde společně s dalšími spolubratry obnovili jeho činnost. V Praze začal roku 1999 studovat mediální komunikaci na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy a studia úspěšně dokončil roku 2001. V letech 2007–2009 byl vedoucím tiskového střediska ČBK, dnes působí ve farnosti sv. Tomáše na Malé Straně v Praze. O španělské spiritualitě více zde.

Další snímky zde

   

Strana 42 z 56

<< Začátek < Předchozí 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 Další > Konec >>