Svatý Otec – František

Arcibiskup pražský a primas český Jan Graubner

Doporučujeme

MISÁL

LITURGIE

Fotogalerie farnosti

rajce.net | místo pro vaše fotografie

Vítejte na webu Římskokatolické farnosti u kostela sv. Václava Kladno-Rozdělov

VELIKONOČNÍ AKTUALITY A INSPIRACE / Svatovojtěšské pozdravení (23.4.)

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Aktualizováno Sobota, 02 Květen 2020 09:38 Napsal uživatel P. Jaroslav Kučera Čtvrtek, 23 Duben 2020 10:57

 

Drazí, zdravím z Rozdělova, dnes máme svátek sv. Vojtěcha a pro mne je to obzvlášť významný den i ve vztahu k rozdělovské farnosti ... 24. 5. 1997 jsem přijel do Rozdělova, bych se zúčastnil žehnání benediktinského kříže břevnovským arciopatem Anastázem Opaskem, bylo to setkání se vzácným člověkem, který si ke Kladnu a Rozdělovu vytvořil velice pěkný vztah ... a také mám před očima závěr z jednoho jeho dopisů, břevnovský arciopat do Rozdělova píše ... Přeji Vám přátelé, aby Vás vždycky provázela útěcha, že po Velkém pátku vychází slunce Bílé soboty, že kříž a vzkříšení našeho Spasitele je neotřesitelnou oporou a silou našeho života... Slova, která člověk nebere vždy až tak doopravdy, dokud není tisknut okolnostmi ... a ty nás dnes atakují na každém kroku ... těším se na setkání s Vámi, přátelé ... P. Jaroslav Kučera, farář v Rozdělově

snímky z dnešního rána (a z návštěvy A. Opaska) zde

 

Pouť farnosti na Moravu odložena na rok 2021

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Aktualizováno Čtvrtek, 23 Duben 2020 11:59 Napsal uživatel Administrator Čtvrtek, 23 Duben 2020 09:20

Pouť je vždycky výzva –"Poutní místa Moravy"  - jako pouť naší farnosti - se v důsledku mimořádné situace nemůže konat. I když dochází k postupnému rozvolňování opatření vlády pro ubytovací, restaurační i církevní zařízení, tak nám neumožňují připravovaný poutní zájezd uskutečnit. Náš program měl začít 22. 5. a končit 23. 5. Ale teprve od 25. 5. jsou uvolněna některá striktní omezení. Do poslední chvíle jsem doufal, že se zájezd bude moci uskutečnit. Když jsem v těchto dnech s omluvou rušil domluvené a dříve potvrzené body programu poutě, nesetkal jsem se nikde s poraženeckou náladou. "Těšíme se na vás někdy v jiném termínu", znělo unisono. Jen s upozorněním nám, že přesun místních akcí, které se na jaře neuskutečnily, zabere podzimní termíny. Dá – li Bůh, příští rok pouť zvládneme. Její termín teď nebudeme určovat a vše připravíme s rozvahou a aktualizací.

Číst dále: Pouť farnosti na Moravu odložena na rok 2021

   

VELIKONOČNÍ AKTUALITY A INSPIRACE / Boží hrob (17.4.)

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Aktualizováno Sobota, 02 Květen 2020 09:41 Napsal uživatel P. Jaroslav Kučera Neděle, 19 Duben 2020 10:45

Moji drazí, postní dobu jsem v karanténě a pod hrozbou koronaviru prožil poměrně v klidu. Procházel jsem křížovou cestu, a díval se na onen poslední Ježíšův den mezi námi. Tehdy nebylo v jeho blízkosti přátel, jen ran a výhrůžek a nakonec kříž a hrob. Modlil jsem se bolestný růženec. Také jeho tajemství a meditace skrze něj odkazovala na bolest a utrpení Páně. Avšak v té velikonoční době se nemohu nějak srovnat. Události Velikonoc nám přinášejí překvapivou a radostnou zprávu – Pán žije! Není mrtvý, smrt nemá nad ním moc. To je všechno pěkné, ale my všichni v současné době prožíváme stále ohrožení.

Číst dále: VELIKONOČNÍ AKTUALITY A INSPIRACE / Boží hrob (17.4.)

   

VELIKONOČNÍ AKTUALITY A INSPIRACE / Kopřivova cesta (16.4.)

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Aktualizováno Sobota, 02 Květen 2020 09:41 Napsal uživatel Administrator Neděle, 19 Duben 2020 10:55

Ve velikonočním čase rouškovém podél „Volešky“ – touto cestou chodil P. Jaroslav Kopřiva (†1954), který se zasadil o stavbu rozdělovského kostela a jako první duchovní zde i působil. Psal také básně, k Rozdělovu a okolí měl vřelý vztah ...není to velké umění, ale důkaz jeho krásného vztahu k rozdělovské farnosti, k obci ....jeho Potůček ve Volešce se stal motivem k procházce... bez jeho nezměrného úsilí by rozdělovský kostel nikdy nevznikl, jsme mu za mnohé vděčni (!) a vzpomínáme na něho. Jinou cestu zpět do Rozdělova od památného dubu na Beraníku zdobily výhledy na Smečno a na České středohoří ... takže pro vaši inspiraci, třeba na velikonoční putování ... délka cca 7,5 km.

Snímky z putování, včetně mapky zde

   

VELIKONOČNÍ AKTUALITY A INSPIRACE / Korunka Božího milosrdenství (15.4.)

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Aktualizováno Úterý, 28 Duben 2020 13:39 Napsal uživatel P. Jaroslav Kučera Neděle, 19 Duben 2020 11:03

Vážení, zdravím Vás všechny z prozářeného rozdělovského kostela, dnes jsem zapálil svíce u obrazu Božího milosrdenství – pobožnosti, kterou rozvinul ve farnosti P. Bořivoj Bělík, i na něj vzpomínáme ... snímky z ranního kostela

 

Modlitba Korunky Božího milosrdenství např zde

   

Strana 19 z 50

<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Další > Konec >>