Svatý Otec – František

Arcibiskup pražský a primas český Jan Graubner

Kladenský vikariát

Doporučujeme

DONÁTOR – podpora nejen kněží v arcidiecézi

MISÁL

LITURGIE

Fotogalerie farnosti

rajce.net | místo pro vaše fotografie

Vítejte na webu Římskokatolické farnosti u kostela sv. Václava Kladno-Rozdělov

Na cestu do roku 2021

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Aktualizováno Sobota, 02 Leden 2021 16:17 Napsal uživatel P. Jaroslav Kučera Čtvrtek, 31 Prosinec 2020 00:00

Drazí vespolek, vážení přátelé nejen z Rozdělova.

Asi žádný z nás neprožil starý rok bez obtíží. Není snadné unést pocit ohrožení, který trvá tak dlouho. Přiznejme si, že jsme se obávali nejen o sebe, ale také o naše blízké. Celý uplynulý rok nám připomínal pouťovou houpačku. Přitvrdit omezení, uvolnit omezení … a tahle halasná přetahovačka byla slyšet často. Víme však, jak je v každé době potřebný společenský postoj ohleduplnosti a opatrnosti. Nedobrovolně jsme si navykli žít pod tíživým mrakem ohrožení koronavirem.

Novým rokem jsme nevstoupili do nových a čistých vod. Nikdo zatím koronavir nevyluxoval. Ohrožení pandemií nás bude provázet také v tomto roce. Už víme, že se pandemie tak snadno nezbavíme. Není to snadné pro mnohé, a to jak pro seniory, tak i pro rodiče, žáky, zdravotníky, podnikatele v ochromených profesích. Ptáme se, jak dál? To je otázka, nad kterou se zamýšlíme nejen my jednotlivci, ale i mnozí odborníci z podnikatelské, ekonomické a sociální oblasti. Vědci pokračují ve výzkumu a snaze překonat pandemii a věříme, že očkování v zápasu se zákeřným onemocněním pomůže.

Číst dále: Na cestu do roku 2021

 

MĚJTE ŠŤASTNÉ VÁNOCE...

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Aktualizováno Sobota, 02 Leden 2021 16:18 Napsal uživatel P. Jaroslav Kučera Sobota, 19 Prosinec 2020 20:43

Vážení přátelé, a to nejen v Rozdělově.  Dovolte několik slov, osobní pozdrav na sklonku adventní doby... za dveřmi jsou Vánoce.

Jsou to svátky, které nám dělají starosti, a letos více, než loni, předloni. Myslíme na to, co všechno máme udělat a zařídit. Naše snahy a úsilí v současné době ztěžují různá omezení. Toužíme, aby vánoční svátky byly radostné a veselé. Uvědomujeme si, že nejen prostředí se má připravit a naladit, ale především my sami, kteří se budeme v tomto prostředí pohybovat a slavit.

Vánoce jsou především svátky, na které se těšíme. Mají své kouzlo, kterému nepodléhají jen děti, ale také dospělí. Nesou s sebou slavnostní a tajuplnou atmosféru, kterou zvýrazňuje stromeček, svíčky, dárky, hračky, pohlednice, koledy, jesličky, štědrovečerní večeře, návštěvy blízkých a pohádky… Tím vším se vyzdvihuje ústřední bod Vánoc – narození Božího Syna. Dostal jméno Ježíš. To jméno se dá přeložit jako „Bůh zachraňuje“.

Číst dále: MĚJTE ŠŤASTNÉ VÁNOCE...

   

K 250. výročí narození Ludwiga van Beethovena

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Aktualizováno Neděle, 13 Prosinec 2020 21:01 Napsal uživatel Vladimír Přibyl Neděle, 13 Prosinec 2020 12:25

LETOŠNÍ ADVENTÍ ČAS MÁME KULTURNĚ OKOŘENĚN, neboť si připomínáme významné 250. výročí narození Ludwiga van Beethovena. Mnohé zaujal i článek v Katolickém týdeníku od prof. Jana Štefana –   Očekávám život budoucího věku.

Při poslechu geniální  Beethovenovy hudby si můžeme připomenout skutečnost, o které málokdo ví. V Budeničkách u Zlonic, pohybujeme se stále na kladenském vikariátu, v knížecí hrobce Kinských je pochován Ferdinand Kinský, který společně s knížetem Lobkovicem nabídli v roce 1809 Beethovenovi doživotní plat čtyř tisíc zlatých, aby jej udrželi v Rakousku, když na hudebního skladatele dolehla bída. Ferdinand Kinský zemřel tragicky při pádu z koně při jízdě v zámeckém parku v Chotkově Veltrusích 2. 11. 1812.

Tvorba významných umělců byla často podporována ušlechtilými skutky druhých, jejich štědrostí. A u Kinských je možné jmenovat více takových skutků... a cesty některých vedou do nedalekého budenického zámku.

"Bože, ty shlížíš do mého nitra, ty je znáš, ty víš, že v něm sídlí láska k lidem a náklonnost k dobrým skutkům"... napsal Beethoven v Heiligenstadtské závěti (6. 10. 1802)...

Obrazová galerie zde

   

Adventní PRAMENY 2020

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Aktualizováno Středa, 02 Prosinec 2020 09:48 Napsal uživatel Administrator Středa, 02 Prosinec 2020 09:46

Předkládáme vám Zpravodaj Prameny 1/21, který má jen informační charakter. Tiskli jsme ho sami, jelikož tiskárny jsou vzhledem k opatřením Coronaviru zatím zavřené.

Jak vidíte, nabádáme vás ke sledování změn, které mohou přijít ve výše uvedené skutečnosti.

Za redakci zdraví Helena Raifová

Ke stažení zde

   

Jubilejní rok následovníků sv. Norberta – po stopách premonstrátů v našem regionu

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Aktualizováno Sobota, 02 Leden 2021 20:40 Napsal uživatel Vladimír Přibyl Úterý, 17 Listopad 2020 09:20

Na začátku adventu 2020 bude zahájen Jubilejní rok, ve kterém premonstráti celého světa budou slavit 900 let od založení prvního kláštera v údolí Prémontré ve Francii. Zakladatelem byl sv. Norbert, jehož ostatky jsou dodnes uloženy a uctívány v Praze na Strahově, kam byly převezeny v 17. století; sv. Norbert je tak jedním z našich zemských patronů. A toto mimořádné výročí i připravovaný duchovní a kulturní program nás může v této době omezených kontaktů inspirovat k tomu, abychom se podívali i na náš kraj, na náš vikariát, a hledali stopy působení následovníků sv. Norberta.

Ostatně je to vedle františkánské a nyní i karmelitánské řeholní spirituality jeden z duchovních pramenů, ze kterého můžeme v tomto čase čerpat. Nestavíme dnes přece na „zeleném drnu“, ale můžeme se inspirovat těmi, kteří snášeli tíhu horka na vinici Páně a předešli nás na věčnost.

Znak Josefa Winkelburga – posledního probošta (s titulem opata) kláštera premonstrátek v Doksanech (*1715, †1796) nad vstupními dveřmi na mlýně v Sazené (1762)

 

Číst dále: Jubilejní rok následovníků sv. Norberta – po stopách premonstrátů v našem regionu

   

Strana 20 z 56

<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Další > Konec >>