Svatý Otec – František

Arcibiskup pražský a primas český Jan Graubner

Kladenský vikariát

Doporučujeme

MISÁL

LITURGIE

Fotogalerie farnosti

rajce.net | místo pro vaše fotografie

Vítejte na webu Římskokatolické farnosti u kostela sv. Václava Kladno-Rozdělov

Pozvání k účasti na synodálních setkáních ve farnosti

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Aktualizováno Úterý, 14 Prosinec 2021 11:56 Napsal uživatel Administrator Úterý, 14 Prosinec 2021 09:20

Co je Synoda o synodalitě?

Termín „synoda“ označuje v církevní tradici společnou duchovní cestu. Výzva k synodyalitě je tedy především pozváním k setkávání se a společnému putování, jehož nezbytnou součástí je naslouchání působení Ducha svatého a které by mělo přispět k hlubšímu poznání nejrůznějších aspektů osobního prožívání víry, sdílení zkušeností a poznatků ze života místní církve a v neposlední řadě i k navázání hlubších osobních vztahů mezi členy farních společenství. Synoda je rovněž příležitostí pro pozvání všech, kteří až doposud stáli tak trochu stranou – lidí hledajících, čerstvě pokřtěných, navrátivších se po delším čase, ale i sympatizujících nevěřících či osob jiných vyznání.

Číst dále: Pozvání k účasti na synodálních setkáních ve farnosti

 

ADVENTNÍ ZASTAVENÍ V BUŠTĚHRADĚ (BARRANDE)

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Aktualizováno Úterý, 07 Prosinec 2021 09:06 Napsal uživatel P. Jaroslav Kučera Pondělí, 06 Prosinec 2021 17:43

Před několika dny otevřeli v Národním muzeu novou expozici a člověk měl zase možnost dotknout se práce Joachima Barranda.  A člověku to pak nedá... řekne si, je třeba se zastavit v Buštěhradě, v zámecké kapli Povýšení sv. Kříže … Barrande zde totiž společně s francouzským králem Karlem X. z rodu Bourbonů pobýval v emigraci po roce 1832 na zámku (byl vychovatelem v královské rodině).

Číst dále: ADVENTNÍ ZASTAVENÍ V BUŠTĚHRADĚ (BARRANDE)

   

PREZENTACE VÁNOČNÍ PUBLIKACE A KŘESŤANSKÉ VÁNOCE V ROZDĚLOVĚ

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Aktualizováno Neděle, 28 Listopad 2021 16:21 Napsal uživatel P. Jaroslav Kučera Neděle, 28 Listopad 2021 16:03

PREZENTACE VÁNOČNÍ PUBLIKACE A KŘESŤANSKÉ VÁNOCE ... díky aktivitě města Slaného, kladenského muzea a farností kladenského vikariátu se podařilo vydat nejen pozoruhodnou knížku o betlémech na Kladensku a Slánsku – NASTAL NÁM DEN VESELÝ, kterou napsal Zdeněk Kuchyňka z kladenského muzea, ale i stručného průvodce po betlémech v regionu.

Iniciátorkou této záslužné a poměrně náročné akce byla Markéta Škrancová – vedoucí odboru kultury a památkové péče Městského úřadu Slaný, která dnes představila obě publikace při První neděli adventní v rozdělovském kostele; vydavatelem obou je město Slaný a Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně.

Číst dále: PREZENTACE VÁNOČNÍ PUBLIKACE A KŘESŤANSKÉ VÁNOCE V ROZDĚLOVĚ

   

ADVENTNÍ A VÁNOČNÍ PRAMENY

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Napsal uživatel Administrator Sobota, 27 Listopad 2021 11:48

Dostáváte do ruky Zpravodaj Prameny 1/22 – Advent a Vánoce. V úvodu vás pozdravuje P. Kučera a posílá přání k požehnaným svátkům. Uprostřed najdete malé vzpomínání na historii vydávání našeho farního časopisu, nyní Zpravodaje, kterému je 25 let. Vracíme se též k dušičkovému zastavení a vzpomínkovému koncertu na p. Jána Čambála, nově i Liturgické okénko, 3 otázky pro…, pořad bohoslužeb celé farnosti. Také upozorňuje na vydání nové publikace o vánočních zvycích a betlémech našeho regionu. I redakční okruh Zpravodaje vám přeje požehnané Vánoce a následující rok 2022. Helena Raifová

Ke stažení zde

   

NA VÝSTAVĚ / 900 LET – PREMONSTRÁTI

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Aktualizováno Středa, 13 Říjen 2021 07:28 Napsal uživatel Administrator Úterý, 12 Říjen 2021 17:37

Přivítali jsme pozvání Dr. Hedviky Kuchařové – archivářky a historičky strahovské knihovny, která nás provedla výstavou věnovanou 900. výročí založení premonstrátského řádu. Bylo to dopoledne o všedním dni, a tak sice komorní, ale duchovně "výživné" setkání. Zajímavé výtvarné řešení výstavy vzniklo v ateliéru Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara (Západočeská univerzita v Plzni).

A bylo nám také umožněno usebrání a modlitba u vystavených ostatků sv. Norberta. Na výstavě jsme si připomněli známý příběh sv. Norberta s jedovatým pavoukem, a nakonec také "omrkli" nové zvony;  na jednom zvonu nás inspiroval novozákonní verš: ILLUM OPORTET CRESCERE ME AUTEM MINUI – ON MUSÍ RŮST, JÁ VŠAK SE MENŠIT (Jan 3,30). V tomto duchu také pro nás vyznělo inspirativní poselství výstavy.

Číst dále: NA VÝSTAVĚ / 900 LET – PREMONSTRÁTI

   

Strana 11 z 55

<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Další > Konec >>