Svatý Otec – František

Arcibiskup pražský a primas český Jan Graubner

Kladenský vikariát

Doporučujeme

MISÁL

LITURGIE

Fotogalerie farnosti

rajce.net | místo pro vaše fotografie

Vítejte na webu Římskokatolické farnosti u kostela sv. Václava Kladno-Rozdělov

INFORMACE ze společenství seniorů

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Aktualizováno Čtvrtek, 10 Červen 2021 08:56 Napsal uživatel Administrator Čtvrtek, 10 Červen 2021 04:38

Jsme živé společenství seniorů farnosti sv. Václava Kladno-Rozdělov. Scházíme se už pátým rokem, je nás cca 25, věkem mezi 70–90+.  Mohou přijít i ti, co nepatří do naší farnosti. Setkání se konají každou 1. a 3. středu v měsíci. Začínáme v 9, 30 hodin a obvykle končíme v 11 hodin. Scházíme se ve farní učebně nebo podle programu. Na nástěnce v předsíni kostela a ve vývěsce před kostelem najdete následující termín i následující téma setkání.

Vzhledem k situaci s covidovými opatřeními došlo k přerušení našich osobních setkávání s programy. Pomalu se vracíme k normálnímu životu.

Číst dále: INFORMACE ze společenství seniorů

 

KAFKŮV SV. ANTONÍN V ROZDĚLOVĚ

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Napsal uživatel Administrator Úterý, 08 Červen 2021 16:30

Památku sv. Antonína z Padovy (13. 6.) si můžeme připomenout v Rozdělově i při pohledu na sochu světce, která je tak trochu odsunuta do kaple sv. Josefa. Je to památka na českého sochaře, řezbáře a rodáka z Červeného Kostelce, tato socha vyšla z jeho dílny – řezbářský pozdrav z východních Čech.Ve svém rodném Červeném Kostelci vychodil Břetislav Kafka základní školu, a když mu bylo 14 let, vzal jej otec do učení na kováře. Břetislavovi však jeho chatrné zdraví nedovolovalo tuto fyzicky náročnou profesi vykonávat, a tak po dvou letech kovařiny zanechal a odešel do učení na řezbáře. Tím se také vyučil. Následně pokračoval ve studiích na sochařské škole v Hořicích, aby zde získal pevné základy svého sochařského umění.

Číst dále: KAFKŮV SV. ANTONÍN V ROZDĚLOVĚ

   

HŘEBÍČEK A BOŽÍ TĚLO / POZVÁNÍ NA SLAVNOST

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Aktualizováno Úterý, 01 Červen 2021 14:38 Napsal uživatel Administrator Úterý, 01 Červen 2021 14:25

POZOR NA HŘEBÍČEK ... řekl přítel, když podával ze stěny kříž před malováním a podivil se,  proč je na tomto místě tak nešikovně zatlučen, to je tak dobré jen k poranění...ale přesto podvědomě chápal, že na tomto místě nějaký smysl má...Ten hřebíček je pro nás svým způsobem vzácný... je totiž malým svědectvím a zároveň aktuální připomínkou, že se "blíží" Boží Tělo ... To si nejlépe uvědomíme dodnes třeba na Domažlicku, když navštívíme dům věřící rodiny, jejíž příbytek zdobí kříž, přičemž v jeho spodní části bývá zavěšen, a to často „na hřebíčku“, božítělový věneček – tzn. malý rostlinný nebo květinový, který v procesí o Božím těle nesli členové rodiny a dotýkali jej  o monstranci s Tělem Páně...

Číst dále: HŘEBÍČEK A BOŽÍ TĚLO / POZVÁNÍ NA SLAVNOST

   

Ocenění našeho farníka – primáře MUDr. Gabriela Marcineka

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Aktualizováno Úterý, 01 Červen 2021 14:54 Napsal uživatel P. Jaroslav Kučera Úterý, 01 Červen 2021 13:49

Máme radost, že náš farník  MUDr. Gabriel Marcinek se stal čestným členem České kardiologické společnosti, a to na jejím výročním XXIX. sjezdu. S jeho jménem a nástupem do funkce primáře slánské interny v polovině 90. let se začala psát její nová éra. Z druhořadého oddělení vybudoval pracoviště, jehož pověst se těší zasloužené úctě a daleko přesahuje hranice slánského regionu. Především obor kardiologie se pod jeho vedením nebývale rozvinul a zařadil slánskou internu po bok špičkových českých a evropských pracovišť. MUDr. Gabriel Marcinek patří ke generaci internistů, která jako poslední obsáhla znalosti tohoto nejkošatějšího medicínského oboru v celé jeho šíři. Svým přirozeným charismatem vytvořil na oddělení atmosféru, v níž bylo radost pracovat, a umožnil každému z lékařů takový odborný rozvoj, o jaký stál.

Číst dále: Ocenění našeho farníka – primáře MUDr. Gabriela Marcineka

   

KLÍČAVA / DUCHOVNÍ PAMĚŤ KRAJINY A ENCYKLIKA LAUDATO SI.

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Aktualizováno Úterý, 25 Květen 2021 18:42 Napsal uživatel Administrator Pondělí, 24 Květen 2021 16:38

Náš region, jarní příroda, duchovní paměť krajiny a tak trochu upozaděná encyklika papeže Františka LAUDATO SI... již ta její druhá kapitola Evangelium stvoření, kde se také cituje Chvalozpěv a stvoření sv. Františka ... a pak jsou tu vzpomínky na setkání s P. Benediktem Holotou, který se s dalšími řeholníky účastnil budování přehrady Klíčavy, která měla zajistit pitnou vodu pro Kladno. Bylo to však v roce 1951 a byla to internace, tvrdá práce... a kolik zmarněných životů, vzpomíná P. Benedikt Holota ve své sličné knížečce Nebyl jsem hrdina (2002), kterou doprovázejí Holotovy kresby (jeho kresby jsem publikovali i v našem farním časopise PRAMENY)  ...

Číst dále: KLÍČAVA / DUCHOVNÍ PAMĚŤ KRAJINY A ENCYKLIKA LAUDATO SI.

   

Strana 11 z 52

<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Další > Konec >>