Svatý Otec – František

Doporučujeme

 

Arcibiskup Dominik kardinál Duka OP

Fotogalerie farnosti

rajce.net | místo pro vaše fotografie

Ex libris Jan Lebeda

Ex libris Jan Lebeda

Vítejte na webu Římskokatolické farnosti u kostela sv. Václava Kladno-Rozdělov

Vycházejí Prameny / doba postní a velikonoční

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Aktualizováno Pondělí, 03 Březen 2014 06:04 Napsal uživatel Tomáš Mandlík Neděle, 02 Březen 2014 21:26

Do tiskárny jsme odeslali jarní číslo farního časopisu PRAMENY. Čtenář v něm nalezne, po úvodním slově rozdělovského faráře, další díl katecheze Josefa Hřebíka (Základy víry IX. část), který je věnován mši svaté. Poté následuje připomenutí 100. výročí narození rozdělovského faráře Jaroslava Baštáře. A otevíráme již třetí kapitolu církevních dějin regionu – Nad kronikou školských sester v Budeničkách. Tradičně následují příspěvky dopisovatelů z farnosti, kronika a praktické kalendárium. Na stolku v kostele by měl být nový výtisk časopisu k dispozici o První neděli postní.

Ke stažení ve formátu PDF zde

 

Pozvánka na ekumenickou modlitbu se zpěvy Taizé

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Aktualizováno Pátek, 28 Únor 2014 20:03 Napsal uživatel Tomáš Linhart Pátek, 28 Únor 2014 11:00

V souvislosti s Evropským setkáním mladých v Praze, které pořádá na přelomu roku 2014/2015 komunita Taizé, se v úterý 4. 3. od 19.30 uskuteční v rámci příprav návštěva dobrovolníků v městě Kladně.

Konkrétně v sále u kostela ČCE v ulici Gen. Klapálka, kde společný zpěv písní z Taizé povede Rozdělovský chrámový sbor Kladno.

 

Jste srdečně zváni.

 

Pozvánka k dispozici zde

   

Farní postní obnova s kapucíny / 8. 3. 2014

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Aktualizováno Neděle, 02 Únor 2014 19:50 Napsal uživatel P. Jaroslav Kučera Neděle, 02 Únor 2014 09:55

Po vydařené adventní farní obnově u slánských bosých karmelitánů jsme pozvali do Rozdělova na prahu doby postní kapucíny z konventu u kostela Panny Marie Královny andělů v Praze (Hradčany). Uvítáme tak mezi námi opět kvardiána kláštera P. Kryštofa Jiřího Javůrka OFMCap. (na snímku), který nás navštíví i se svými spolubratry. Setkání zakončíme odpoledne koncelebrovanou mší svatou.

Srdečně si Vás, bratři a sestry, dovoluji pozvat na toto společenství s kapucíny od pražské Lorety, abychom i tímto způsobem společně vykročili do posvátné doby postní.

Pozvánka ke stažení zde

   

Rozdělovské zpívání u betlému – 26. 12.13

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Aktualizováno Čtvrtek, 26 Prosinec 2013 13:54 Napsal uživatel Administrator Čtvrtek, 26 Prosinec 2013 13:34

V rámci projektu Křesťanské Vánoce uspořádala rozdělovská farnost zpívání u betlému, které proběhlo po mši svaté s hudebním doprovodem farní kapely. Po úvodním slově P. Jaroslava Kučery, který zdůraznil, že před betlémem se „stáváme“ všichni božími dětmi, vystoupily nejmenší děti a pod vedením Pavly Rejhonové zazpívaly několik skladeb. Následovalo vystoupení rozdělovské farní kapely ve složení Josef, Petr a Martina Vermachovi, Kateřina Přibylová, Jiří Markalous, Ludmila Švarcová, Lukáš Krinke a Tomáš Mandlík; ta potěšila početné auditorium řadou písní. Snad nejvíce se líbila skladba Z Betlému se ozývá, kterou známe v podání Spirituálu kvintet … a na rozloučenou pak Velbloudí, kterou si oblíbily zejména děti …
Snímky ze zpívání zde

   

S rozdělovskou farní kapelou na "půlnoční" ve Zbečně - 24. 12. 2013

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Aktualizováno Středa, 25 Prosinec 2013 10:20 Napsal uživatel Kateřina Přibylová Středa, 25 Prosinec 2013 09:53

Rozdělovská farní kapela neporušila tradici a opět vystoupila při „půlnoční" mši svaté v kostele sv. Martina ve Zbečně, tak jako za působení † P. Jána Petroviče. Po dobrodružné – místy zcela zamlžené – cestě, přivítal kostel nad Berounkou řadu návštěvníků. Mši svatou celebroval P. Angelo Scarano, S.S.L., Th.D. Po mši následoval krátký koncert rozdělovské farní kapely, který byl vděčně návštěvníky přijat. Všichni věří, že tradice „zbečenských půlnočních“ s rozdělovnou farní kapelou bude pokračovat.

Další snímky z koncertu zde

Zvukový odkaz připomínající jedinečnou atmosféru "zbečenské půlnoční" … zde

   

Strana 10 z 31

<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>