Svatý Otec – František

Arcibiskup pražský a primas český Jan Graubner

Kladenský vikariát

Doporučujeme

DONÁTOR – podpora nejen kněží v arcidiecézi

MISÁL

LITURGIE

Fotogalerie farnosti

rajce.net | místo pro vaše fotografie

Vítejte na webu Římskokatolické farnosti u kostela sv. Václava Kladno-Rozdělov

--- VIKARIÁTNÍ SETKÁNÍ DĚTÍ A MLADÝCH, NA TÉMA HUDBA ---

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Aktualizováno Úterý, 17 Říjen 2023 17:14 Napsal uživatel Pavla Rejhonová Úterý, 17 Říjen 2023 17:07

V sobotu 14. října 2023 se v rozdělovském kostele sv. Václava uskutečnilo vikariátní setkání dětí a mladých. V půl desáté ráno se na místě sešlo kolem 45 účastníků především z farností Kladno Rozdělov, Slaný a Kladno Nanebevzetí Panny Marie. Ze Slaného přijela mezi jinými družina Skautek Evropy, ve které nechyběla jedna zástupkyně zlonické farnosti.

Dopolední program zahájil v kostele pozdravením příchozích a krátkou modlitbou otec vikář Jaroslav Kučera. Poté se děti věnovaly společnému zpívání, jak naznačoval podtitul setkání „tentokrát na téma HUDBA“. Naučily se dvojhlasně píseň z muzikálu „Za zvuků hudby“ a nechyběla ani trocha tělocviku v podobě ukazování kartiček se solmizačními slabikami.

Následovala komponovaná modlitba s chválami a prosbami. Každé dítě si vybralo z připravených lístků začátek své modlitby díků nebo prosbu, kterou potom mohlo ve chvíli ticha nahlas přečíst. Vše bylo proloženo společným zpěvem.

Číst dále: --- VIKARIÁTNÍ SETKÁNÍ DĚTÍ A MLADÝCH, NA TÉMA HUDBA ---

 

--- OPRAVA KOSTELA SV. VÁCLAVA V ROZDĚLOVĚ (5.) ---

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Aktualizováno Neděle, 22 Říjen 2023 09:11 Napsal uživatel Administrator Pátek, 13 Říjen 2023 11:38

V těchto dnech probíhá konečná fáze první etapy opravy fasády rozdělovského kostela, a to poměrně náročná obnova dominanty tympanonu portálu sochy sv. Václava – v podstatě zmenšená kopie Myslbekovy sochy, kterou známe z Václavského náměstí.

Rozdělovská socha byla poškozena a při její rehabilitaci jsme dbali i na to, aby se zachoval původní rukopis kamenosochařů z fy. Karel Uttl, kteří ji v červnu 1927 zhotovili podle modelu od sochaře Ludvíka Vocelky. Proto byla použita pouze lazurová barva tak, aby se rukopis sochařů nesetřel. Nejprve byl aplikován scelující světlý nátěr, na který zkušený umělecký štukatér nyní nanáší tmavší lazuru. Celkovým záměrem při opravě vstupního portálu je barevně odlišit od "cihlového" pozadí právě sochu sv. Václava – kterému je rozdělovský kostel zasvěcen, a to v odstínu kamene, jak bylo původně architektem zamýšleno.

Číst dále: --- OPRAVA KOSTELA SV. VÁCLAVA V ROZDĚLOVĚ (5.) ---

   

--- ZPĚV A BOŽÍ CHVÁLA ---

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Aktualizováno Středa, 04 Říjen 2023 19:18 Napsal uživatel Administrator Středa, 04 Říjen 2023 19:02

Zveme na další otevřené setkání pro ty, kteří si chtějí společně zazpívat (zpívané modlitby, žalmy, písně Taizé a církevní skladby). Setkání se uskuteční v pondělí 9. 10. od 19 hodin v učebně farnosti.

Za zpívající se na vás těší Ludmila Švarcová,  Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Pozvánka

   

--- OPRAVA KOSTELA SV. VÁCLAVA V ROZDĚLOVĚ (4.) ---

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Aktualizováno Úterý, 03 Říjen 2023 09:15 Napsal uživatel Administrator Úterý, 03 Říjen 2023 09:13

Minulý týden byl aplikován barevný nástřik omítkovou směsí (vzhledem ke charakteru a poškození fasády dvakrát). V pondělí 2. října se odstranilo lešení. Nyní probíhají práce ve spodní části, sejmutí starého zdiva, následně proběhne oplechování s důrazem na vyspádovaní (odvod dešťové vody). Byly zahájeny práce na úpravě portálu, tympanonu, jsou nanášeny barevné vzorky pozadí.

Další snímky zde

   

--- VYCHÁZEJÍ SVATOVÁCLAVSKÉ PRAMENY ---

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Aktualizováno Sobota, 30 Září 2023 14:09 Napsal uživatel Administrator Sobota, 30 Září 2023 14:02

Farní časopis má tentokrát o několik stran více, barevné jsou i přílohy. Mimo obvyklé zprávy a články z dění ve farnosti, jako jsou úvodník otce Jaroslava Kučery, stojí za pozornost kázání Doc. Josefa Hřebíka Th.D., S.S.L. Rozhovor nazvaný 3 otázky pro….jsme vedli s jedním z letošních biřmovanců, dále jsme doporučili milou knížku Bruna Ferrera Sny pro duši a znovu se vrátili k NK.

Rok 2023 je i významným rokem putování. Snažíme se o obnovu farního putování, proto najdete ve Zpravodaji i poutní přílohu o této snaze i s vyobrazením naší farní poutnické hole. Tak jsou zaznamenány poutě našich farníků do staroslavných Cách, Hájku, obnovované Horní Police a naše účast na Světových dnech mládeže v Lisabonu. To vše proto, aby nebyla zapomenuta snaha otce Jaroslava Kučery o živý a pestrý život naší farnosti. Doufáme, že si nové číslo Pramenů na téma farní putování přečtete se zájmem... Helena Raifová

K nahlédnutí zde

   

Strana 5 z 57

<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>