Svatý Otec – František

Arcibiskup Dominik kardinál Duka OP

Doporučujeme

 

MISÁL

LITURGIE

Fotogalerie farnosti

rajce.net | místo pro vaše fotografie

Vítejte na webu Římskokatolické farnosti u kostela sv. Václava Kladno-Rozdělov

Květnové dny roku 1945 v Rozdělově (I.)

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Aktualizováno Sobota, 12 Září 2020 11:09 Napsal uživatel Administrator Úterý, 28 Duben 2020 13:33

Část první – Rozdělovský Revoluční národní výbor a škola plná vojska SA

Rozdělováci chodí často okolo pomníku před školou a před pamětní deskou se jmény dvou obětí ze dne 7. 5. 1945 – Jaroslava Hůrky a Rogera Houdka, ale jen málokdo tuší, jak květnové dny v Rozdělově probíhaly. Možná, že jsou napsány podrobnější studie, ale my jsme použili zápisy z rozdělovské pamětnice od kronikáře a autora stále cenné monografie o Rozdělovu (1934) Františka Záleského. V době květnových událostí působil jako duchovní v Rozdělově P. Jaroslav Tománek (* 1913, † 1994 v emigraci – USA), tragická událost 7. května 1945 se odehrála poblíž kostela.

V pražské katedrále si 75. výročí konce II. světové války připomene kardinál Dominik Duka, a to 5. května. Rozdělovská farnost se k oslavám připojí, a proto je snad dobré oživit, jak události v Rozdělově probíhaly.

Číst dále: Květnové dny roku 1945 v Rozdělově (I.)

 

Na faře na Jaroslava 27. 4. / Svátek v nouzi

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Aktualizováno Pondělí, 27 Duben 2020 10:50 Napsal uživatel Administrator Pondělí, 27 Duben 2020 09:53

Ošatka snímků z dopoledního svátečního setkání s otcem Jaroslavem na faře, bohužel bez farníků ... snad příště. Jinak v plném "běhu" ... breviář, žehlení rochet, ale také sklenka zlatavého vína z Pálavy ... a to jako virtuální přípitek všem přátelům na fb a webu ... a připomínka loňského moravského putování, snad příští rok ...Radost nejen ze všech blahopřejných telefonátů, rozkvetlé padesátce tulipánů, ale zejména z farního společenství, které se díky Bohu drží v dobré kondici ... Deo gratias ...

Další snímky zde

   

VELIKONOČNÍ AKTUALITY A INSPIRACE / Svatovojtěšské pozdravení (23.4.)

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Aktualizováno Sobota, 02 Květen 2020 09:38 Napsal uživatel P. Jaroslav Kučera Čtvrtek, 23 Duben 2020 10:57

 

Drazí, zdravím z Rozdělova, dnes máme svátek sv. Vojtěcha a pro mne je to obzvlášť významný den i ve vztahu k rozdělovské farnosti ... 24. 5. 1997 jsem přijel do Rozdělova, bych se zúčastnil žehnání benediktinského kříže břevnovským arciopatem Anastázem Opaskem, bylo to setkání se vzácným člověkem, který si ke Kladnu a Rozdělovu vytvořil velice pěkný vztah ... a také mám před očima závěr z jednoho jeho dopisů, břevnovský arciopat do Rozdělova píše ... Přeji Vám přátelé, aby Vás vždycky provázela útěcha, že po Velkém pátku vychází slunce Bílé soboty, že kříž a vzkříšení našeho Spasitele je neotřesitelnou oporou a silou našeho života... Slova, která člověk nebere vždy až tak doopravdy, dokud není tisknut okolnostmi ... a ty nás dnes atakují na každém kroku ... těším se na setkání s Vámi, přátelé ... P. Jaroslav Kučera, farář v Rozdělově

snímky z dnešního rána (a z návštěvy A. Opaska) zde

   

Pouť farnosti na Moravu odložena na rok 2021

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Aktualizováno Čtvrtek, 23 Duben 2020 11:59 Napsal uživatel Administrator Čtvrtek, 23 Duben 2020 09:20

Pouť je vždycky výzva –"Poutní místa Moravy"  - jako pouť naší farnosti - se v důsledku mimořádné situace nemůže konat. I když dochází k postupnému rozvolňování opatření vlády pro ubytovací, restaurační i církevní zařízení, tak nám neumožňují připravovaný poutní zájezd uskutečnit. Náš program měl začít 22. 5. a končit 23. 5. Ale teprve od 25. 5. jsou uvolněna některá striktní omezení. Do poslední chvíle jsem doufal, že se zájezd bude moci uskutečnit. Když jsem v těchto dnech s omluvou rušil domluvené a dříve potvrzené body programu poutě, nesetkal jsem se nikde s poraženeckou náladou. "Těšíme se na vás někdy v jiném termínu", znělo unisono. Jen s upozorněním nám, že přesun místních akcí, které se na jaře neuskutečnily, zabere podzimní termíny. Dá – li Bůh, příští rok pouť zvládneme. Její termín teď nebudeme určovat a vše připravíme s rozvahou a aktualizací.

Číst dále: Pouť farnosti na Moravu odložena na rok 2021

   

VELIKONOČNÍ AKTUALITY A INSPIRACE / Boží hrob (17.4.)

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Aktualizováno Sobota, 02 Květen 2020 09:41 Napsal uživatel P. Jaroslav Kučera Neděle, 19 Duben 2020 10:45

Moji drazí, postní dobu jsem v karanténě a pod hrozbou koronaviru prožil poměrně v klidu. Procházel jsem křížovou cestu, a díval se na onen poslední Ježíšův den mezi námi. Tehdy nebylo v jeho blízkosti přátel, jen ran a výhrůžek a nakonec kříž a hrob. Modlil jsem se bolestný růženec. Také jeho tajemství a meditace skrze něj odkazovala na bolest a utrpení Páně. Avšak v té velikonoční době se nemohu nějak srovnat. Události Velikonoc nám přinášejí překvapivou a radostnou zprávu – Pán žije! Není mrtvý, smrt nemá nad ním moc. To je všechno pěkné, ale my všichni v současné době prožíváme stále ohrožení.

Číst dále: VELIKONOČNÍ AKTUALITY A INSPIRACE / Boží hrob (17.4.)

   

Strana 9 z 40

<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>