Svatý Otec – František

Arcibiskup pražský a primas český Jan Graubner

Kladenský vikariát

Doporučujeme

DONÁTOR – podpora nejen kněží v arcidiecézi

MISÁL

LITURGIE

Fotogalerie farnosti

rajce.net | místo pro vaše fotografie

Vítejte na webu Římskokatolické farnosti u kostela sv. Václava Kladno-Rozdělov

--- POZVÁNÍ --- na roráty do Rozdělova a pár obrázků z historických rorátníků regionu

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Aktualizováno Neděle, 03 Prosinec 2023 16:37 Napsal uživatel Vladimír Přibyl Sobota, 02 Prosinec 2023 12:53

A ruku na srdce, přátelé … kdybychom v naší zemi nezpívali roráty, tak bychom dnes u nás nemluvili česky ... řekl s nadsázkou na úvod setkání o rorátech muzikant a skvělý interpret staré hudby Michael Pospíšil.

S roráty máme spojenou Baarovu Paní komisarku, tu kapitolu o adventních ránech s paterem Fasterem, nebo stařenku Rybářovou, která zmrzlá putuje na roráty v proslulém díle bratří Mrštíků Rok na vsi. A nakonec na mysli vytane i kapitolka z Káji Maříka, který píše ve školním domácím cvičení o rorátech, cítíme vůni hájovny a před očima máme scenerii zimního lesa při cestě do Lážnova, respektive do Mníšku pod Brdy.

Číst dále: --- POZVÁNÍ --- na roráty do Rozdělova a pár obrázků z historických rorátníků regionu

 

--- NA PRAHU ADVENTU ---

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Aktualizováno Neděle, 26 Listopad 2023 14:16 Napsal uživatel P. Jaroslav Kučera Neděle, 26 Listopad 2023 10:38

Již od první adventní neděle 3. prosince 2023, která otevírá období příprav na čas Vánoc, se můžete těšit na aktuální informace o adventních a vánočních programech, které pro vás ve farnosti připravujeme ---Společně se 150 kostely a modlitebnami jsme se zapojili do programu KŘESŤANSKÉ VÁNOCE, za pozvání do této společné akce jsme vděčni --- těšíme se na vás v Rozdělově, P. Jaroslav Kučera

   

--- Adventní duchovní obnova seniorů 2023 ---

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Aktualizováno Neděle, 03 Prosinec 2023 17:51 Napsal uživatel Administrator Sobota, 02 Prosinec 2023 16:22

Společenství seniorů kostela sv. Václava připravili výzdobu kostela na 1. adventní neděli, a už se těší na adventní duchovní obnovu, která se bude konat ve středu 6. prosince od 9,30 do cca 12 hodin v učebně fary kostela. Přijede mezi nás P. Jaroslav Suroviak z kláštera bosých karmelitánů Slaný, rektor klášterního kostela. Připravil si pro nás rozjímání pro letošní adventní dobu tak, aby jej mohli prožít i starší senioři. Obnovu zahájí mší sv. od 9,30 hodin, po ní bude „coffee break“ – kávová přestávka a pokračovat bude rozjímáním nad duchovním významem Adventu.

POZOR! Zveme všechny seniory, kteří se pravidelně zúčastňují aktivit společenství, ale v učebně bude místo i pro pár dalších seniorů z naší farnosti, kteří by měli zájem přijít.  Rádi se uskrovníme. Tyto seniory z organizačních důvodů prosíme, aby se do 5. 12. přihlásili u H. Raifové, tel. 602200821. Děkujeme (Helena Raifová).


   

--- VYCHÁZEJÍ VÁNOČNÍ PRAMENY ---

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Napsal uživatel Administrator Pátek, 24 Listopad 2023 12:46

Z titulní strany farního časopisu na nás hledí náš kostel, jako by nás zval k návštěvě v nastalém čase Adventu a Vánoc. V úvodním slově nám píše P. Kučera o světě obalové techniky, která někdy pohrdá obsahem prožívání víry. V příspěvku k Adventu se vrací k době Covidu, jak ho prožívali naši senioři. Věnuje se i dokončené opravě portálu kostela. Věnuje se také internetové prezentaci farnosti ve smyslu doby…kdo není na internetu, jako by nebyl…, připomíná práci s farní webovou stránkou a s FB. Strana fotografií připomíná Dušičkové zastavení, soutěž ve štrůdlování a novokněžské požehnání P. Michala Hladíka. Nezapomíná ani na poutní mši sv. v Lidicích a pokračuje „zprávou“ o vydařeném vikariátním setkání dětí a mládeže v našem kostele. Nechybí ani informace o volbě pastorační rady, ….3 otázky pro…, farní recenze Cyrilometodějského kalendáře 2024 a pozvánka na vše, co nás čeká v nejbližší době. Samozřejmě, že ve Zpravodaji najdete přání P. Kučery k Vánocům. Za redakční radu Helena Raifová

K nahlédnutí zde

   

Volba a složení pastorační rady na období 2023-2028

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Aktualizováno Úterý, 14 Listopad 2023 13:23 Napsal uživatel P. Jaroslav Kučera Neděle, 12 Listopad 2023 11:05

Zvolení a jmenovaní členové Pastorační rady rozdělovské farnosti  dne 5. listopadu 2023

Zvolení kandidáti:

(1) Ludmila Švarcová (78 hlasů)

(2) Zdeněk Štěpánek (76 hlasů)

(3) Vladimír Přibyl (71 hlasů)

(4) Pavla Rejhonová (60 hlasů)

(5) Jitka Nováková (58 hlasů).

Protokol volební komise o výsledcích voleb bude případně k nahlédnutí v sakristii od 19. 11.

Jmenovaní členové: (6) Marek Patera, (7) Eliška Vrbová, (8) Romana Dosoudilová, (9) Barbora Bláhová

Statutární členové: (10) R. D. Jaroslav Kučera, předseda pastorační rady, (11) R. D. Josef Hřebík, ThLic., Th.D. (12) Jarmil Klanc, jáhen.

Pastorační rada má 12 členů.

Na prvním zasedání pastorační rady 4. prosince 2023 bude zvolen – místopředseda a sekretář pastorační rady, člen do ekonomické rady farnosti.

Děkuji všem za účast ve volbách a prosím o pomoc a spolupráci, tvoříme jedno společenství --- spoluvytváříme jednu arcidiecézi, jednu církev.

P. Jaroslav Kučera, farář při kostele sv. Václava v Kladně - Rozdělově

   

Strana 4 z 57

<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>