Svatý Otec – František

Doporučujeme

 

Arcibiskup Dominik kardinál Duka OP

Fotogalerie farnosti

rajce.net | místo pro vaše fotografie

Vítejte na webu Římskokatolické farnosti u kostela sv. Václava Kladno-Rozdělov

VELIKONOČNÍ AKTUALITY A INSPIRACE / Domov společně vytváříme (29.4.)

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Aktualizováno Sobota, 02 Květen 2020 09:38 Napsal uživatel P. Jaroslav Kučera Středa, 29 Duben 2020 07:46

 

Moji drazí, ne všichni lidé jsou v období pandemie uzavřeni doma a nechodí do zaměstnání. Můj známý pro svoji rodinu předělává domek. Na otázku co právě dělá, odpověděl, že neví kam skočit dříve. Dnes jsem měl na domku několik řemeslníků tesaře, pokrývače, elektrikáře, topenáře a zedníky. Zvládnout tolik řemeslníků z toho se musí zatočit hlava. Ale každý řemeslník má svoji oblast, které se věnuje. Nalézt dobrého řemeslníka je výhra. V průběhu stavby se řeší mnohé obtíže a překážky. Při jejím dokončení se zapomíná na to nedobré, traumatizující, v té chvíli prožíváme radost. Během stavby jsme také získali vhled do mnoha věcí. Máme dům, který se má stát pro nás domovem.


Číst dále: VELIKONOČNÍ AKTUALITY A INSPIRACE / Domov společně vytváříme (29.4.)

 

Květnové dny roku 1945 v Rozdělově (I.)

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Aktualizováno Sobota, 12 Září 2020 11:09 Napsal uživatel Administrator Úterý, 28 Duben 2020 13:33

Část první – Rozdělovský Revoluční národní výbor a škola plná vojska SA

Rozdělováci chodí často okolo pomníku před školou a před pamětní deskou se jmény dvou obětí ze dne 7. 5. 1945 – Jaroslava Hůrky a Rogera Houdka, ale jen málokdo tuší, jak květnové dny v Rozdělově probíhaly. Možná, že jsou napsány podrobnější studie, ale my jsme použili zápisy z rozdělovské pamětnice od kronikáře a autora stále cenné monografie o Rozdělovu (1934) Františka Záleského. V době květnových událostí působil jako duchovní v Rozdělově P. Jaroslav Tománek (* 1913, † 1994 v emigraci – USA), tragická událost 7. května 1945 se odehrála poblíž kostela.

V pražské katedrále si 75. výročí konce II. světové války připomene kardinál Dominik Duka, a to 5. května. Rozdělovská farnost se k oslavám připojí, a proto je snad dobré oživit, jak události v Rozdělově probíhaly.

Číst dále: Květnové dny roku 1945 v Rozdělově (I.)

   

Na faře na Jaroslava 27. 4. / Svátek v nouzi

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Aktualizováno Pondělí, 27 Duben 2020 10:50 Napsal uživatel Administrator Pondělí, 27 Duben 2020 09:53

Ošatka snímků z dopoledního svátečního setkání s otcem Jaroslavem na faře, bohužel bez farníků ... snad příště. Jinak v plném "běhu" ... breviář, žehlení rochet, ale také sklenka zlatavého vína z Pálavy ... a to jako virtuální přípitek všem přátelům na fb a webu ... a připomínka loňského moravského putování, snad příští rok ...Radost nejen ze všech blahopřejných telefonátů, rozkvetlé padesátce tulipánů, ale zejména z farního společenství, které se díky Bohu drží v dobré kondici ... Deo gratias ...

Další snímky zde

   

VELIKONOČNÍ AKTUALITY A INSPIRACE / Svatovojtěšské pozdravení (23.4.)

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Aktualizováno Sobota, 02 Květen 2020 09:38 Napsal uživatel P. Jaroslav Kučera Čtvrtek, 23 Duben 2020 10:57

 

Drazí, zdravím z Rozdělova, dnes máme svátek sv. Vojtěcha a pro mne je to obzvlášť významný den i ve vztahu k rozdělovské farnosti ... 24. 5. 1997 jsem přijel do Rozdělova, bych se zúčastnil žehnání benediktinského kříže břevnovským arciopatem Anastázem Opaskem, bylo to setkání se vzácným člověkem, který si ke Kladnu a Rozdělovu vytvořil velice pěkný vztah ... a také mám před očima závěr z jednoho jeho dopisů, břevnovský arciopat do Rozdělova píše ... Přeji Vám přátelé, aby Vás vždycky provázela útěcha, že po Velkém pátku vychází slunce Bílé soboty, že kříž a vzkříšení našeho Spasitele je neotřesitelnou oporou a silou našeho života... Slova, která člověk nebere vždy až tak doopravdy, dokud není tisknut okolnostmi ... a ty nás dnes atakují na každém kroku ... těším se na setkání s Vámi, přátelé ... P. Jaroslav Kučera, farář v Rozdělově

snímky z dnešního rána (a z návštěvy A. Opaska) zde

   

Pouť farnosti na Moravu odložena na rok 2021

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Aktualizováno Čtvrtek, 23 Duben 2020 11:59 Napsal uživatel Administrator Čtvrtek, 23 Duben 2020 09:20

Pouť je vždycky výzva –"Poutní místa Moravy"  - jako pouť naší farnosti - se v důsledku mimořádné situace nemůže konat. I když dochází k postupnému rozvolňování opatření vlády pro ubytovací, restaurační i církevní zařízení, tak nám neumožňují připravovaný poutní zájezd uskutečnit. Náš program měl začít 22. 5. a končit 23. 5. Ale teprve od 25. 5. jsou uvolněna některá striktní omezení. Do poslední chvíle jsem doufal, že se zájezd bude moci uskutečnit. Když jsem v těchto dnech s omluvou rušil domluvené a dříve potvrzené body programu poutě, nesetkal jsem se nikde s poraženeckou náladou. "Těšíme se na vás někdy v jiném termínu", znělo unisono. Jen s upozorněním nám, že přesun místních akcí, které se na jaře neuskutečnily, zabere podzimní termíny. Dá – li Bůh, příští rok pouť zvládneme. Její termín teď nebudeme určovat a vše připravíme s rozvahou a aktualizací.

Číst dále: Pouť farnosti na Moravu odložena na rok 2021

   

Strana 4 z 35

<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>